Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa indyjskiego śmigłowca

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 grudnia 2016

Trzech oficerów indyjskiej armii zginęło w katastrofie śmigłowca, do której doszło na terenie Bengalu Zachodniego.

Śmigłowiec Cheetah (SA315B Lama) rozbił się wczoraj na terenie Sukna Military Camp / Zdjęcie: MO Indii

Katastrofa wydarzyła się wczoraj ok. 11:40 czasu lokalnego na terenie Sukna Military Camp w Bengalu Zachodnim, gdzie mieści się siedziba 33. korpusu wojsk lądowych Indii. Śmigłowiec Cheetah (SA315B Lama) podchodził do lądowania po powrocie z rutynowego lotu. Z nieznanych przyczyn wiropłat spadł na ziemię i rozbił się o płytę lądowiska.

Wskutek zdarzenia śmierć poniosło 3 oficerów znajdujących się na pokładzie: podpułkownik Rajneesh Kumar i majorzy Sanjeev Lathar i Arvind Bazala. Ostatni z pasażerów trafił do szpitala w stanie krytycznym. Przyczyny wczorajszego wypadku zbada specjalna komisja powołana przez ministerstwo obrony.

W najbliższych latach lotnictwo wojsk lądowych Indii rozpocznie stopniowe wycofywanie śmigłowców Cheetah (SA315B Lama). W ich miejsce do służby wprowadzane będą rosyjskie Ka-226T. Indie pozyskają co najmniej 200 wiropłatów tego typu. Ich produkcja będzie prowadzona w kraju (Umowy Rosji i Indii, 2016-10-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.