Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ka-226T będą produkowane w Indiach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 sierpnia 2015

Większość zamówionych przez Indie śmigłowców wielozadaniowych Ka-226T zostanie wyprodukowana w kraju.

Indie mają otrzymać licencję na produkcję w kraju 160 z blisko 200 zamawianych od Rosji śmigłowców wielozadaniowych Ka-226T. New Delhi będzie również miało prawo do sprzedaży wiropłatów za granicę. Obecnie trwają poszukiwania lokalnego partnera, który zajmie się ich wytwarzaniem / Zdjęcie: Wiertoloty Rossiji

W najbliższych latach wojska lotnicze i lotnictwo wojsk lądowych Indii wprowadzą do służby 197 śmigłowców wielozadaniowych Ka-226T. Przed kilkoma dniami agencja Press Trust of India poinformowała, że większość indyjskich wiropłatów zostanie wyprodukowana bezpośrednio w kraju, na zasadzie transferu technologii i w zgodzie z polityką gospodarczą rządu Narendry Modiego, Buy and Make (Indian).

W swojej relacji PTI powołuje się na słowa Siergieja Cziemiezowa, prezesa koncernu Rostechnologie. Porozumienie międzyrządowe ma zawierać w sobie opcję na kupno dodatkowych wiropłatów dla indyjskich sił zbrojnych (Więcej Ka-226T dla Indii, 2015-05-18). Umowa obejmuje również udzielenie Indiom licencji na seryjną produkcję Ka-226T przeznaczonych na rynki zagraniczne.

Decyzja o kupnie Ka-226T została podjęta w maju, po zakończeniu realizowanego od wielu lat i z licznymi problemami przetargu (Decyzja w sprawie RSH, 2015-05-16). Śmigłowce zostaną nabyte w ramach programu RSH (Reconnaissance and Surveillance Helicopter). Zastąpią w linii wiekowe Cheetah (SA315B Lama) i Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.