Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Jiangdao w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 grudnia 2016

Marynarka Wojenna Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL przyjęła do służby 2 nowe fregaty rakietowe typu Jiangdao (proj. 056/056A).

Fregaty rakietowe typu Jiangdao (proj. 056/056A) mają ok. 90 m długości i 11 m szerokości. Wypierają 1500 t i rozwijają 25-28 w. Przy prędkości marszowej 16 w zasięg wynosi 6400 km. Mogą przenosić jeden śmigłowiec morski przystosowany do działań ZOP i SAR. Brak hangaru uniemożliwia jednak dłuższe stacjonowanie wiropłata / Zdjęcie: MO ChRL

Przedstawiciele dowództwa Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL przybyli w poniedziałek do Lianyungani na terenie prowincji Jiangsu, aby wziąć udział w ceremonii przyjęcia do służby 2 nowych fregat rakietowych typu Jiangdao (proj. 056/056A), Baoding (511) i Heze (512). Obie jednostki podporządkowano dowództwu Floty Morza Wschodniego (Huai'an w linii, 2016-08-16). Nazwano je od miast w prowincjach Hebei i Szantung.

Okręty będą służyły przede wszystkim do patrolowania wyznaczonych akwenów, w tym morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej, a także ochrony chińskich wód i infrastruktury krytycznej przed nieprzyjacielskimi jednostkami. Fregaty będą też wchodzić w skład zespołów zadaniowych Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL, wykonujących działania bojowe na akwenach znajdujących się pod kontrolą ChRL oraz wodach międzynarodowych.

Nowe chińskie fregaty uzbrojono m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych YJ-83 umieszczone na śródokręciu, ośmioprowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych FL-3000N zamontowaną w tylnej części nadbudówki, 76-mm armatę morską AK-176, dwa 30-mm działa i 6 wyrzutni torpedowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.