Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SG przeszkoliła Czarnogórców

Strategia i polityka, 15 grudnia 2016

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla członków Policji Republiki Czarnogóry.

Podczas szkolenia funkcjonariusze Policji Granicznej Republiki Czarnogóry doskonalili elementy wzajemnego ubezpieczania, taktykę i techniki kontroli ruchu drogowego, użycie wybranych środków przymusu bezpośredniego, zatrzymywanie i doprowadzanie osób oraz usuwanie pojazdów z drogi / Zdjęcie: Centrum Szkolenia Straży Granicznej

W dn. 5–9 grudnia w Danilovgradzie w środkowej Czarnogórze przedstawiciele Zakładu Granicznego z Centrum Szkolenia Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy czarnogórskiej policji. Kurs odbył się w siedzibie Akademii Policji Republiki Czarnogóry.

Szkolenie dotyczyło kontroli osób i środków transportu w punktach kontrolno-blokadowych w celu przeciwdziałania przemieszczaniu nielegalnych towarów, materiałów i substancji. W kursie udział wzięli funkcjonariusze pełniący służbę na granicy.

Podczas szkolenia, na przykładzie rozwiązań polskich, omówiono ogólne kwestie związane z zasadami planowania, organizowania i prowadzenia działań, w głównej mierze pościgów oraz działań pościgowych i blokadowych, podejmowanych przez Straż Graniczną w sytuacjach szczególnych. Kursanci wzięli też udział w ćwiczeniach praktycznych, prowadzonych w terenie.

Szkolenie zrealizowano w ramach programu EXBS (Export Control and Related Border Security Program), który jest finansowany przez USA. Przedsięwzięcie jest częścią szerszych działań wsparcia służb granicznych, policyjnych (zajmujących się problematyką bezpieczeństwa granic) i celnych wybranych krajów bałkańskich (Polscy pogranicznicy w Macedonii, 2016-09-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.