Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SG przeszkoliła Czarnogórców

Strategia i polityka, 15 grudnia 2016

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla członków Policji Republiki Czarnogóry.

Podczas szkolenia funkcjonariusze Policji Granicznej Republiki Czarnogóry doskonalili elementy wzajemnego ubezpieczania, taktykę i techniki kontroli ruchu drogowego, użycie wybranych środków przymusu bezpośredniego, zatrzymywanie i doprowadzanie osób oraz usuwanie pojazdów z drogi / Zdjęcie: Centrum Szkolenia Straży Granicznej

W dn. 5–9 grudnia w Danilovgradzie w środkowej Czarnogórze przedstawiciele Zakładu Granicznego z Centrum Szkolenia Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy czarnogórskiej policji. Kurs odbył się w siedzibie Akademii Policji Republiki Czarnogóry.

Szkolenie dotyczyło kontroli osób i środków transportu w punktach kontrolno-blokadowych w celu przeciwdziałania przemieszczaniu nielegalnych towarów, materiałów i substancji. W kursie udział wzięli funkcjonariusze pełniący służbę na granicy.

Podczas szkolenia, na przykładzie rozwiązań polskich, omówiono ogólne kwestie związane z zasadami planowania, organizowania i prowadzenia działań, w głównej mierze pościgów oraz działań pościgowych i blokadowych, podejmowanych przez Straż Graniczną w sytuacjach szczególnych. Kursanci wzięli też udział w ćwiczeniach praktycznych, prowadzonych w terenie.

Szkolenie zrealizowano w ramach programu EXBS (Export Control and Related Border Security Program), który jest finansowany przez USA. Przedsięwzięcie jest częścią szerszych działań wsparcia służb granicznych, policyjnych (zajmujących się problematyką bezpieczeństwa granic) i celnych wybranych krajów bałkańskich (Polscy pogranicznicy w Macedonii, 2016-09-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.