Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy filipiński King Air w 2017

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 grudnia 2016

W najbliższych miesiącach filipińska marynarka wojenna odbierze pierwszy japoński samolot szkolny Beechcraft TC-90 King Air.

Pierwszy z 5 samolotów szkoleniowych Beechcraft TC-90 King Air dotrze na Filipiny w 1. kwartale 2017 / Zdjęcie: MO Japonii

Biuro prasowe dowództwa Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin) potwierdziło, że wkrótce rozpoczną się dostawy japońskich samolotów szkolnych Beechcraft TC-90 King Air. Pierwszy zostanie przekazany Filipińczykom w lutym lub marcu. Pozostałe będą docierać na Filipiny w kolejnych miesiącach.

Jesienią rządy Japonii i Filipin porozumiały się w sprawie wyleasingowania Manili 5 samolotów  Beechcraft TC-90 King Air, pochodzących z zapasów magazynowych Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony, Japońskie TC-90 dla Filipin, 2016-10-28). Umowa zakłada wypożyczenie 4 TC-90 na co najmniej rok, za 7 tys. USD (ok. 30 tys. zł) każdy. Leasing ostatniego King Aira będzie kosztował Filipińczyków ok. 200 USD (849 zł) w skali roku.

Nowe filipińskie samoloty posłużą do szkolenia pilotów wojskowych i personelu obsługowego lotnictwa filipińskiej marynarki wojennej. Beechcrafty TC-90 King Air będą również używane do patrolowania wybranych akwenów, w tym wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Filipin, a także prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych. W tym celu Filipińczycy będą musieli ponownie zabudować w nich urządzenia obserwacyjne, które w przeszłości zostały zdemontowane przez japońskiego użytkownika.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.