Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Japońskie TC-90 dla Filipin

Lotnictwo wojskowe, 28 października 2016

Japonia wypożyczy Filipinom 5 samolotów szkoleniowych Beechcraft TC-90 King Air.

Leasing samolotów szkoleniowych TC-90 wpisuje się w szereg działań rządów obu państw, zmierzających do zacieśnienia japońsko-filipińskiego sojuszu obronnego / Zdjęcie: MO Japonii

W Tokio zawarto porozumienie wstępne o wypożyczeniu filipińskim siłom zbrojnym 5 samolotów szkoleniowych Beechcraft TC-90 King Air. Umowę sygnowano w obecności prezydenta Filipin, Rodrigo Duterte, dla którego była to pierwsza oficjalna wizyta w Japonii, od kiedy objął urząd 30 czerwca br.

Umowa zakłada wypożyczenie 4 TC-90 na co najmniej rok, za 7 tys. USD (ok. 28 tys. zł) każdy. Leasing ostatniego King Aira będzie kosztował Manilę ok. 200 USD (793 zł) w skali roku. Samoloty pochodzą z zapasów magazynowych Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony, Japońskie samoloty dla Filipin, 2016-05-04).

Nowe filipińskie samoloty posłużą do szkolenia pilotów wojskowych i personelu obsługowego. Będą też używane w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych i do patrolowania akwenów kontrolowanych przez Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarkę wojenną Filipin). Ich dostawy przewidziano na pierwszy kwartał 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.