Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie obronne na Filipinach

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 lutego 2016

W Manili podpisano filipińsko-japońskie porozumienie o współpracy wojskowej. 

Filipiny porozumiały się z Japonią w sprawie współpracy wojskowej. Tokio zamierza przekazać sojusznikowi m.in. morski samolot patrolowy / Zdjęcie: MO Japonii

Dokument podpisał minister obrony Filipin, Voltaire Gazmin i ambasador Japonii w tym kraju, Kazuhide Ishikawa. Porozumienie określa zasady, na jakich obydwa państwa będą rozwijać współpracę w zakresie obronności i rozbudowy własnych sił zbrojnych. 

Zawarte dziś porozumienie otwiera drogę do rozpoczęcia dostaw japońskiego sprzętu i technologii wojskowej na Filipiny. W pierwszej kolejności Tokio zamierza przekazać sojusznikowi pojedynczy samolot patrolowy (Japoński P-3C Orion na Filipinach, 2015-06-24). Zostanie on użyty do obserwacji wybranych akwenów Morza Południowochińskiego, które w ostatnich latach stało się areną sporów politycznych między Pekinem a mniejszymi państwami regionu (Prowokacje na M. Południowochińskim, 2016-01-08). 

Japonia jest kolejnym państwem, które zacieśniło relacje z Filipinami w reakcji na politykę zagraniczną ChRL. W przeszłości Manila porozumiała się z Waszyngtonem w sprawie rozmieszczenia amerykańskich baz wojskowych na filipińskich wyspach (USA wybierają bazy na Filipinach, 2016-01-14). USA zdecydowały się również przekazać partnerowi kolejne okręty, w tym patrolowiec USCGC Boutwell (WHEC 719), typu Hamilton i jednostkę badawczą R/V Melville, która posłuży do prowadzenia badań geologicznych dna morskiego. Filipińskie władze liczą, że zebrane w ten sposób dane pozwolą uzasadnić roszczenia terytorialne, wysuwane względem akwenów Morza Południowochińskiego (Kolejne amerykańskie okręty dla Filipin , 2015-11-18). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.