Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TC-90 dla Filipin

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 marca 2016

Japonia przekaże Filipinom kilka samolotów Beechcraft TC-90 King Air. 

W przeszłości japońskie TC-90 King Air służyły do szkolenia pilotów Japońskich Morskich Sił Samoobrony i w związku z tym nie są wyposażone w urządzenia obserwacji i analizy otoczenia / Zdjęcie: MO Japonii

Z informacji dziennika Yomiuri Shimbun wynika, że władze w Tokio zamierzają przekazać Filipinom kilka wycofanych już ze służby samolotów szkoleniowych Beechcraft TC-90 King Air. W najbliższych tygodniach obie strony rozpoczną negocjowanie warunków wypożyczenia statków powietrznych. Wstęp do rozmów stanowi japońsko-filipińskie porozumienie o współpracy wojskowej, zawarte pod koniec lutego (Porozumienie obronne na Filipinach, 2016-02-29).

Samoloty TC-90 King Air będą pochodziły z zapasów magazynowych Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony). Filipińczycy użyją ich do patrolowania akwenów wokół spornych wysp archipelagu Spratly. Roszczenia terytorialne do tego obszaru zgłaszają władze ChRL. Filipińczycy obawiają się, że wobec stanowczego sprzeciwu rządu w Manili, Pekin może podjąć próby siłowego przejęcia kontroli nad rejonem (Chiński budżet obronny ujawniony, 2016-03-07; Prowokacje na M. Południowochińskim, 2016-01-08).

TC-90 będą eksploatowane przez Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarkę wojenną Filipin). Wypożyczenie samolotów ma kosztować Manilę kilka mln JPY rocznie. Filipińczycy będą również odpowiadać za obsługę techniczną King Airów. Tokio zorganizuje z kolei szkolenie dla filipińskich pilotów i członków personelu obsługowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.