Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ningde w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 grudnia 2016

W ChRL przyjęto do służby kolejną fregatę rakietową typu Jiangdao.

Trzydziesta fregata rakietowa typu Jiangdao została dziś przyjęta do służby / Zdjęcie: chinanews.com

Fregata rakietowa Ningde (510), typu Jiangdao (proj. 056/056A), została przyjęta dziś do służby podczas uroczystości zorganizowanej w bazie morskiej w Xiamen nad Cieśniną Tajwańską. Wydarzenie zbiegło się w czasie z oficjalnym nadaniem imienia okrętowi. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL.

Ningde jest 30. fregatą rakietową do Jiangdao, zbudowaną dla marynarki wojennej ChRL. Okręt podporządkowano dowództwu Floty Morza Wschodniego. Jednostka będzie służyć m.in. do patrolowania wyznaczonych akwenów, w tym morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej, a także ochrony chińskich wód i infrastruktury krytycznej przed nieprzyjacielskimi okrętami.

Fregaty rakietowe typu Jiangdao mają mają ok. 90 m długości i 11 m szerokości. Wypierają 1500 t i rozwijają 25-28 w. Przy prędkości marszowej 16 w zasięg wynosi 6400 km. Uzbrojono je m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych YJ-83 umieszczone na śródokręciu, ośmioprowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych FL-3000N zamontowaną w tylnej części nadbudówki, 76-mm armatę morską AK-176, dwa 30-mm działa i 6 wyrzutni torpedowych (Kolejne Jiangdao w linii, 2016-12-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.