Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Red Bull Air Race z niespodziankami

Lotnictwo cywilne, 20 stycznia 2017

Tegoroczny, 10. sezon Red Bull Air Race rozpocznie się brylantowym 75. wyścigiem, a zakończy w mekce sportów motorowych, Indianapolis Motor Speedway.

Organizatorzy nie podali jeszcze lokalizacji dwóch letnich wyścigów Red Bull Air Race, które odbędą się w Europie / Rysunek: Red Bull Air Race

Po drodze oficjalne Mistrzostwa Świata będą świętować swój jubileusz 10-lecia, m. in. podczas długo wyczekiwanego powrotu do San Diego w USA i premierowego przystanku w rosyjskim Kazaniu. Polskim akcentem w tegorocznym sezonie będzie Łukasz Czepiela, który jako jedyny Polak startuje w wyścigu w przedmistrzowskiej klasie Challenger (Dolderer mistrzem, Czepiela czwarty, 2016-10-17).

W sezonie 2017 odbędzie się 8 wyścigów. Pierwszy rozegrany zostanie w dniach 10-11 lutego i obejmie obchody podwójnej rocznicy: ZEA będą gospodarzem 75. wyścigu Mistrzostw Świata Red Bull Air Race i jednocześnie 10. z kolei przystanku inauguracyjnego w Abu Zabi. Następnie w dniach 15-16 kwietnia samoloty wyścigowe ponownie wylądują w amerykańskim mieście San Diego, które podczas trzech sezonów w latach 2007-2009 stało się jedną najpopularniejszych lokalizacji.

Trzeci przystanek będzie miał miejsce w japońskiej Chibie w dniach 3-4 czerwca. W zeszłym roku właśnie tam, ku uciesze 90 tys. rodaków, lokalny bohater Yoshihide Muroya zaliczył pierwsze zwycięstwo w karierze, a jego triumf tylko zwiększył i tak już spore zainteresowanie serią. Kolejna dawka emocji zostanie zaserwowana w dniach 1-2 lipca, kiedy piloci zaliczą przeloty pod Mostem Łańcuchowym w Budapeszcie na Węgrzech, uznawanym za duchową ojczyznę tego sportu.

Wraz z nadejściem lata Red Bull Air Race napisze nowy rozdział w swojej historii, za sprawą lipcowego debiutu w sportowej stolicy Rosji, Kazaniu. Następnie rywalizacja o tytuł mistrza przeniesie się do kolejnych dwóch lokalizacji na terenie Europy, które poznamy już wkrótce – takich niespodzianek organizatorzy Red Bull Air Race jeszcze nie serwowali fanom!

Na finał sezonu seria powróci do USA, gdzie w dniach 14-15 października po raz drugi z kolei odbędzie się wyścig na spektakularnym torze Indianapolis Motor Speedway i to właśnie tam nastąpi koronacja nowego Mistrza Świata Red Bull Air Race.

Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany nadchodzącym sezonem. Każdy z tegorocznych przystanków stanowi mocny punkt w kalendarzu i ma szczególne znaczenie, czego przykładem jest choćby historyczna lokalizacja czy debiut w nowej, spektakularnej scenerii. Cieszymy się zwłaszcza z możliwości zaprezentowania niskopułapowych wyścigów z zawrotną prędkością nowej publiczności w Rosji – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race.

Wszyscy piloci wraz z zespołami mają nadzieję na dostąpienie zaszczytu, jakim jest wygranie 75. wyścigu Red Bull Air Race podczas inauguracyjnego przystanku sezonu w Abu Zabi, który odbędzie się już za kilka tygodni. Od tego momentu tempo i intensywność tegorocznej rywalizacji będą tylko rosnąć. Zapowiada się naprawdę ciekawy rok – dodał Erich Wolf.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.