Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SH-2G na manewrach w Norwegii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 lutego 2017

Śmigłowiec pokładowy SH-2G z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego weźmie udział w międzynarodowych manewrach u wybrzeży Norwegii.

Komponent lotniczy z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego weźmie udział w międzynarodowych manewrach u wybrzeży Norwegii / Zdjęcie: C. Cichy, Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Wczoraj fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry, opuściła port wojenny w Gdyni i skierowała w rejon Morza Północnego i Norweskiego. Na jej pokładzie stacjonuje śmigłowiec morski SH-2G z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego. W skład komponentu lotniczego wchodzą piloci, nawigator-operator systemów poszukiwawczo-uderzeniowych i specjaliści służby inżynieryjno-lotniczej zabezpieczający wykonywanie obsług bieżących, napraw oraz operacji startów i lądowań na pokładzie okrętu. Na czele pododdziału stoi kpt. pil. Marcin Pańszczyk z klucza śmigłowców pokładowych.

Załoga śmigłowca SH-2G weźmie udział w organizowanych u wybrzeży Norwegii wielonarodowych ćwiczeniach morskich TG-17 (Wielonarodowe ćwiczenia ORP Gen. T. Kościuszko, 2017-01-27). W przedsięwzięciu uczestniczyć będą też okręty i śmigłowce morskie floty brytyjskiej, duńskiej, holenderskiej i norweskiej oraz jednostki Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG 1). Manewry rozpoczną się 6 lutego i potrwają ok. 2 tygodnie.

Polska fregata i bazujący na jej pokładzie śmigłowiec pokładowy prowadzić będą m.in. działania w zakresie doskonalenia techniki zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), okrętów nawodnych, odparcia ataku powietrznego i działania asymetryczne z wykorzystaniem szybkich łodzi motorowych.

Na podstawie informacji BLMW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.