Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielonarodowe ćwiczenia ORP Gen. T. Kościuszko

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 stycznia 2017

Załoga fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko przygotowuje się do udziału w wielonarodowych ćwiczeniach morskich TG-17.

Arktyczne warunki, walka z okrętami nawodnymi i podwodnymi, a także odpieranie ataków szybkich łodzi. To nie wszystko co czeka załogę fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko na północnych wodach przy kole podbiegunowym podczas ćwiczenia TG-17 / Zdjęcie: 3. Flotylla Okrętów

31 stycznia fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry, opuści macierzysty port wojenny w Gdyni i uda się na manewry morskie (Powrót ORP Gen. T. Kościuszko, 2016-09-13). Ćwiczenia TG-17 rozpoczną się 6 lutego i potrwają ok. 2 tygodni. Wezmą w nich udział okręty z takich państw jak Norwegia, Holandia, Wielka Brytania i Dania, a także jednostki Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG 1).

Polska fregata i stacjonujący na jej pokładzie śmigłowiec morski SH-2G prowadzić będą działania w zakresie doskonalenia techniki zwalczania okrętów podwodnych, okrętów nawodnych, odparcia ataku powietrznego i działania asymetryczne z użyciem szybkich łodzi motorowych.

Ćwiczenia będą prowadzone na akwenach morza Północnego i Norweskiego. Panujące w tym rejonie arktyczne warunki, w tym wysoka fala, silny wiatr i bardzo trudny nawigacyjnie rejon do poruszania się we fiordach, wymuszą na załogach okrętów wysoki poziom wyszkolenia i praktyczne wykonywanie zadań w ekstremalnych warunkach, których nie zastąpią ćwiczenia na Morzu Bałtyckim.

Na podstawie informacji 3. Flotylli Okrętów


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.