Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TUHP już w Turcji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 marca 2017

Sikorsky przekazał Aselsanowi pierwszy prototyp śmigłowca T70 TUHP.

Zmontowany w Mielcu prototyp T70 TUHP trafił już do zakładów Aselsana w Ankarze / Zdjęcie: Sikorsky

Wiropłat ten został uroczyście zaprezentowany w PZL w Mielcu w czerwcu ub.r. 25 lutego śmigłowiec wystartował z zakładowego lotniska, kierując się do Turcji (Prototyp TUHP z Mielca, 2016-06-22). W trakcie 9-godzinnego lotu S-70i pokonał ponad 1720 km. Trasa jego lotu wiodła przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię. Załoga dwukrotnie wykonała lądowanie w celu uzupełnienia paliwa w zbiornikach.

Ceremonia powitania śmigłowca w Turcji odbyła się we środę, w zakładach Aselsana w Ankarze. W jej trakcie dyrektor programu TUHP Jason Lambert wręczył prezesowi Aselsana dr. Faikowi Ekenowi symboliczne kluczyki do wiropłata.

W zakładach w Ankarze w prototypie TUHP zostanie zabudowana nowa awionika (IMAS), opracowana przez specjalistów Sikorsky’ego, Turkish Aerospace Industries (TAI) i Aselsana oraz pilotów Türk Kara Kuvvetleri (tureckich wojsk lądowych). W skład IMAS mają wejść nowe wyświetlacze wielofunkcyjne, układ ostrzegający o rzeźbie terenu, mapy cyfrowe i układ umożliwiający wykonanie automatycznego lądowania. Dostawy pierwszych T70 TUHP mają rozpocząć się w 2021.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.