Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

TUHP już w Turcji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 marca 2017

Sikorsky przekazał Aselsanowi pierwszy prototyp śmigłowca T70 TUHP.

Zmontowany w Mielcu prototyp T70 TUHP trafił już do zakładów Aselsana w Ankarze / Zdjęcie: Sikorsky

Wiropłat ten został uroczyście zaprezentowany w PZL w Mielcu w czerwcu ub.r. 25 lutego śmigłowiec wystartował z zakładowego lotniska, kierując się do Turcji (Prototyp TUHP z Mielca, 2016-06-22). W trakcie 9-godzinnego lotu S-70i pokonał ponad 1720 km. Trasa jego lotu wiodła przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię. Załoga dwukrotnie wykonała lądowanie w celu uzupełnienia paliwa w zbiornikach.

Ceremonia powitania śmigłowca w Turcji odbyła się we środę, w zakładach Aselsana w Ankarze. W jej trakcie dyrektor programu TUHP Jason Lambert wręczył prezesowi Aselsana dr. Faikowi Ekenowi symboliczne kluczyki do wiropłata.

W zakładach w Ankarze w prototypie TUHP zostanie zabudowana nowa awionika (IMAS), opracowana przez specjalistów Sikorsky’ego, Turkish Aerospace Industries (TAI) i Aselsana oraz pilotów Türk Kara Kuvvetleri (tureckich wojsk lądowych). W skład IMAS mają wejść nowe wyświetlacze wielofunkcyjne, układ ostrzegający o rzeźbie terenu, mapy cyfrowe i układ umożliwiający wykonanie automatycznego lądowania. Dostawy pierwszych T70 TUHP mają rozpocząć się w 2021.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.