Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wycofanie z linii RSS Independence

Marynarka wojenna, 09 marca 2017

Wczoraj marynarka wojenna Singapuru wycofała z linii okręt patrolowy RSS Independence, typu Fearless.

Okręty patrolowe typu Fearless były pierwszymi jednostkami zaprojektowanymi i zbudowanymi w kraju przy wykorzystaniu potencjału rodzimego przemysłu zbrojeniowego i we współpracy z partnerami zagranicznymi / Zdjęcie: MO Singapuru

Wczoraj odbyła się uroczystość wycofania ze służby okrętu patrolowego RSS Independence (87), typu Fearless. W ceremonii, którą zorganizowano na terenie Tuas Naval Base, udział wzięli przedstawiciele ministerstwa obrony Singapuru i dowództwa marynarki wojennej, a także byli członkowie załogi.

RSS Independence jest pierwszym z okrętów patrolowych typu Fearless, który został wycofany ze służby w procesie modernizacji technicznej singapurskiej floty (w 2003 wskutek kolizji zdolność do pełnienia działań operacyjnych stracił RSS Courageous). Banderę na jednostce podniesiono 22 sierpnia 1998.

Okręty typu Fearless mają 55 m długości i 8,5 m szerokości. Wypierają ok. 500 t. i rozwijają 20 w. Zasięg przekracza 3,3 tys. km. Na uzbrojenie składa się: 76-mm armata morska OTO Melara SRGM, wyrzutnia pocisków przeciwlotniczych Mistral lub zsmu Typhoon Mk 25 i cztery 12,7-mm wkm. Okręty służą przede wszystkim do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Singapuru oraz ochrony singapurskich interesów gospodarczych na tych akwenach.

W przyszłości okręty typu Fearless zostaną zastąpione w linii przez nowoczesne jednostki wielozadaniowe typu Independence. W maju do służby przyjęty zostanie pierwszy z okrętów, RSS Independence (15, Odebrano pierwszy okręt typu Independence, 2016-05-31). Ogółem singapurska marynarka wojenna przyjmie do służby 8 jednostek tego typu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.