Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy unowocześnionego JASSM

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2017

Na poligonie rakietowym White Sands w stanie Nowy Meksyk przeprowadzono 2 testy unowocześnionych pocisków manewrujących JASSM.

W Nowym Meksyku przeprowadzono testy ulepszonych pocisków manewrujących JASSM / Zdjęcie: Lockheed Martin

Testy pocisków manewrujących Joint Air-to-Surface Standoff Missile (JASSM) koncentrowały się na działaniu unowocześnionych układów i oprogramowania zapobiegającego zakłóceniom GPS. Próby zweryfikowały skuteczne funkcjonowanie zestawów rakietowych zarówno w sytuacji wystąpienia, jak i braku zakłóceń układu naprowadzania satelitarnego.

Do testów zestawów JASSM użyto bombowców B-2 i B-52. Pociski odpalano z wysokości ponad 7 tys. m. Osiągnęły one i zniszczyły wyznaczone cele, wypełniając założenia misji.

- JASSM jest skuteczny w rozmaitych, wymagających środowiskach operacyjnych – powiedział Jason Denney, dyrektor programu Systemów Uderzeniowych Dalekiego Zasięgu w dziale Pocisków i Kontroli Ognia Lockheed Martin - Poprzez te unowocześnienia pocisku JASSM, zapewniamy szerokie spektrum dostępnych kosztowo środków, gwarantujących przewagę taktyczną wojskom USA i naszym sojusznikom - dodał.

Pociski manewrujące JASSM i JASSM-ER (o zwiększonym zasięgu) wyposażone są w penetracyjną głowicę wybuchowo-odłamkową. Mogą być użyte w każdych warunkach atmosferycznych. Oba typy uzbrojenia mają identyczne właściwości niszczenia celów i charakterystyki stealth, z tym że JASSM-ER ma ponad 2,5-krotnie większy zasięg (Polska kupuje JASSM-ER, 2016-11-29). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.