Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca

Marynarka wojenna, 13 kwietnia 2017

We Włoszech zwodowano część kadłuba nowego okrętu zaopatrzeniowego, który budowany jest przez Fincantieri.

Dziobowa sekcja kadłuba nowego włoskiego okrętu zaopatrzeniowego ma 94 m długości i 24 m szerokości. Wypiera nieco ponad 4 tys. t. / Zdjęcie: Fincantieri

W stoczni Fincantieri w Castellammare di Stabia w rejonie Neapolu odbyła się ceremonia wodowania dziobowej części kadłuba okrętu zaopatrzeniowego Vulcano, który budowany jest dla marynarki wojennej Włoch. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele włoskiego ministerstwa obrony, w tym stojąca na jego czele od 2014 p. Roberta Pinotti, a także członkowie dowództwa włoskiej floty.

Zwodowana część kadłuba Vulcano zostanie teraz przetransportowana drogą morską do stoczni Fincanterii w Muggiano (La Spezia), gdzie dokona się jej złączenia z resztą konstrukcji. Następnie rozpoczną się dalsze prace na okręcie (Stępka pod włoski okręt zaopatrzeniowy, 2016-07-13). Dostawę jednostki przewidziano na 2019.

Okręt zaopatrzeniowy Vulcano powstaje w ramach ogłoszonego w 2015 programu zakupowego marynarki wojennej Włoch. Przedsięwzięcie zakłada też konstrukcję śmigłowcowca desantowego i co najmniej 7 fregat rakietowych (Rozpoczęto prace nad włoskim patrolowcem, 2017-02-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.