Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca

Marynarka wojenna, 13 kwietnia 2017

We Włoszech zwodowano część kadłuba nowego okrętu zaopatrzeniowego, który budowany jest przez Fincantieri.

Dziobowa sekcja kadłuba nowego włoskiego okrętu zaopatrzeniowego ma 94 m długości i 24 m szerokości. Wypiera nieco ponad 4 tys. t. / Zdjęcie: Fincantieri

W stoczni Fincantieri w Castellammare di Stabia w rejonie Neapolu odbyła się ceremonia wodowania dziobowej części kadłuba okrętu zaopatrzeniowego Vulcano, który budowany jest dla marynarki wojennej Włoch. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele włoskiego ministerstwa obrony, w tym stojąca na jego czele od 2014 p. Roberta Pinotti, a także członkowie dowództwa włoskiej floty.

Zwodowana część kadłuba Vulcano zostanie teraz przetransportowana drogą morską do stoczni Fincanterii w Muggiano (La Spezia), gdzie dokona się jej złączenia z resztą konstrukcji. Następnie rozpoczną się dalsze prace na okręcie (Stępka pod włoski okręt zaopatrzeniowy, 2016-07-13). Dostawę jednostki przewidziano na 2019.

Okręt zaopatrzeniowy Vulcano powstaje w ramach ogłoszonego w 2015 programu zakupowego marynarki wojennej Włoch. Przedsięwzięcie zakłada też konstrukcję śmigłowcowca desantowego i co najmniej 7 fregat rakietowych (Rozpoczęto prace nad włoskim patrolowcem, 2017-02-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.