Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cięcie blach pod włoski zaopatrzeniowiec

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 lutego 2016

W jednej ze stoczni Fincantieri rozpoczęto cięcie blach pod nowy okręt zaopatrzeniowy Marina Militare.

W stoczni włoskiej grupy Fincantieri rozpoczęto prace nad nowym okrętem zaopatrzeniowym / Zdjęcie: Fincantieri

W stoczni grupy Fincantieri w Riva Trigoso na północnym-zachodzie kraju rozpoczęto budowę tylnej sekcji nowego okrętu zaopatrzeniowego Marina Militare (marynarki wojennej Włoch). Konstrukcja będzie miała 86 m długości, a jej masa obliczana jest na ok. 7 tys. t. Po skompletowaniu sekcja zostanie przetransportowana barką do stoczni w Muggiano, gdzie dojdzie do jej zespolenia z przednią częścią okrętu, która będzie wytwarzana w Castellammare di Stabia.

Zaopatrzeniowec będzie miał 165 m długości. Wyporność wyniesie ok. 23 tys. t. Okręt będzie rozwijał 20 w. Jednostka ma służyć do zaopatrywania na morzu okrętów i większych zespołów zadaniowych. Okręt będzie też uczestniczył w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych. Jednostka powinna wejść do służby pod koniec obecnej dekady.

W 2015 Rzym ogłosił plan odmłodzenia włoskiej floty. W latach 2020. Marina Militare nabędzie m.in. 7 nowych pełnomorskich okrętów patrolowych, pojedynczy okręt zaopatrzeniowy i śmigłowcowiec desantowy (Więcej włoskich patrolowców, 2015-11-12). Okręty powstaną w kraju, przy udziale rodzimego przemysłu stoczniowego. Przedsięwzięcie będzie nadzorowane przez OCCAR (europejską agencję współpracy zbrojeniowej, OCCAR podaje szczegóły włoskich zbrojeń, 2015-05-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.