Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej włoskich patrolowców

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 listopada 2015

Władze Włoch zleciły Fincantieri budowę 7. pełnomorskiego okrętu patrolowego typu Pattugliatore Polivalente d’Altura.

W latach 2020. Marina Militare odbierze i wprowadzi do służby co najmniej 7 pełnomorskich okrętów patrolowych typu PPA. W ramach tego samego programu Rzym nabędzie też pojedynczy okręt zaopatrzeniowy i śmigłowcowiec desantowy. Okręty powstaną bezpośrednio w kraju, przy wykorzystaniu potencjału włoskiego przemysłu zbrojeniowego / Rysunek: Fincantieri

Rzym zdecydował się tym samym na wykorzystanie jednej z opcji porozumienia zawartego wiosną br. Przed kilkoma miesiącami władze Włoch zleciły rodzimej grupie stoczniowej budowę 6 pełnomorskich okrętów patrolowych. Okręty powstaną w ramach programu PPA (Pattugliatore Polivalente d’Altura). Zbuduje je konsorcjum, w skład którego wejdzie wspomniana Fincantieri i spółki należące do koncernu Finmeccanica. Realizację przedsięwzięcia będzie nadzorować OCCAR (Europejska agencja współpracy zbrojeniowej, OCCAR podaje szczegóły włoskich zbrojeń, 2015-05-14; Nowe programy zakupowe OCCAR, 2015-05-05).

Nowe włoskie okręty powstaną w stoczniach w Muggiano i Riva Trigoso, położonych na północnym zachodzie kraju. Co ciekawe, w tych samych zakładach budowane są obecnie fregaty rakietowe typu FREMM (Stępka pod kolejną FREMM, 2015-07-17). Pierwszy okręt zostanie przekazany Marina Militare (marynarce wojennej Włoch) w 2021. Dostawy wszystkich 7 zamówionych do tej pory jednostek potrwają do 2026. Warto zaznaczyć, że władze Włoch dysponują opcją kupna, po preferencyjnej cenie, kolejnych 3 jednostek typu PPA.

Okręty te mają charakteryzować się budową modułową, co ułatwi użytkownikowi przystosowanie ich do konkretnych misji bojowych. Będą służyły zarówno do wykonywania klasycznych działań na morzu, jak i prowadzenia operacji patrolowych i niesienia pomocy ofiarom katastrof morskich lub klęsk żywiołowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.