Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont Kuzniecowa za 40 mld rubli

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 22 kwietnia 2017

Rosyjskie media ujawniają coraz więcej szczegółów na temat mającego rozpocząć się wkrótce remontu rosyjskiego krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow. Według nieoficjalnych źródeł w Ministerstwie obrony, prace mają się rozpocząć we wrześniu w 35. Zakładach remontowych w Roslakowie pod Murmańskiem. Ich koszt oszacowano na blisko 40 mld rubli (ok. 0,7 mld USD). Drugi etap remontu i modernizacji ma być realizowany przez stocznię Zwiezdoczka. Podpisanie kontraktu jest planowane na wrzesień. Remont ma potrwać do końca 2020.

Remont obejmie modernizację wszystkich systemów okrętu, w tym zespołu napędowego. Zmodernizowany zostanie też system wspomagający start i lądowanie samolotów na pokładzie krążownika. Będzie on dostosowany do użytkowania takich samolotów jak przed remontem, czyli lekkich MiG-29K/KUB i ciężkich Su-33.

Wymieniony zostanie kompleks rakietowy okrętu. Zostaną na nim zamontowane uniwersalne wyrzutnie rakietowe kompleksu Kalibr-NK. – 3S14. Z tych wyrzutni będą mogły startować nie tylko pociski samosterujące Kalibr, ale także naddźwiękowe pociski Oniks i hiperdźwiękowe Cirkon (Testy hiperdźwiękowego Cirkona, 2017-04-15). Nowe uzbrojenie zastąpi dotąd używane kompleksy Granit.

Krążownik lotniskowcowy Admirał Kuzniecow powraca z rejsu na Morze Śródziemne, luty 2017 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Pod koniec ubiegłego roku Admirał Kuzniecow uczestniczył w misji na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Syrii. W listopadzie i grudniu stacjonujące na jego pokładzie samoloty wykonały 420 loty bojowe, w tym 117 w nocy. Według oficjalnych danych, zniszczyły wówczas ponad tysiąc obiektów antyrządowych rebeliantów. W czasie operacji rozbiły się dwa samoloty (po jednym MiG-29K i Su-33). Krążownik wrócił z rejsu 8 lutego br. Nieoficjalnie oszacowano, ż wyprawa kosztowała ok. 10 mld rubli (MiG-29K i Su-33 pozostaną na dnie, 2017-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.