Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IDEF 2017: TKMS prezentuje ofertę

Marynarka wojenna, 09 maja 2017

Niemieckie przedsiębiorstwo zaprezentowało w Turcji model konwencjonalnego okrętu podwodnego typ 214.

Jednym z prezentowanych w Turcji produktów TKMS jest model okrętu podwodnego typ 214, który będzie eksploatowany przez lokalną marynarkę wojenną, a także jest wspólnie oferowany klientom zagranicznym / Zdjęcie: Michał Jarocki

Na stoisku thyssenkrupp Marine Systems zaprezentowano m.in. model konwencjonalnego okrętu podwodnego typ 214. W 2009 konstrukcja została wybrana przez ministerstwo obrony Turcji w przetargu na kupno nowych OP dla rodzimej marynarki wojennej.

Ankara zdecydowała się na zakup 6 jednostek, które zostaną zbudowane w rodzimej stoczni Golcük. Obecnie trwa budowa pierwszej z nich. Jej wodowanie przewidziano na 2019. Ostatni z okrętów ma znaleźć się w linii do 2025 (Nowe tureckie OP coraz bliżej, 2015-05-12).

Co ciekawe niemieckie przedsiębiorstwo wspólnie ze wspomnianą stocznią Golcük oferują wspomnianą konstrukcję marynarce wojennej Indonezji, która do 2024 chce dysponować 12 jednostkami tej klasy. Podczas rozpoczętych dziś targów IDEF delegacja z dowództwa indonezyjskiej floty ma odwiedzić zakłady, w których budowane są tureckie okręty, a także kontynuować serię prezentacji i spotkań z niemiecko-tureckim oferentem, zapoczątkowanych przed kilkoma miesiącami. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.