Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PAS 2017: CSeries zamiast Q400

Lotnictwo cywilne, 22 czerwca 2017

Podczas salonu lotniczego w Paryżu, prezes linii lotniczej Air Balic poinformował o zamiarze zastąpienia samolotów Q400 odrzutowymi CSeries.

Bombardier CS300 w barwach łotewskiego przewoźnika Air Baltic, prezentowany na wystawie statycznej salonu lotniczego w Paryżu / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

Martin Gauss, prezes łotewskiej linii lotniczej Air Baltic ogłosił, że turbośmigłowe samoloty Bombardier Q400, których leasing kończy się niebawem, zostaną zastąpione we flocie Air Baltic odrzutowymi CSeries. Łotewski przewoźnik prowadzi rozmowy z Bombardierem na temat możliwości pozyskania mieszanej floty CS100 i -300. W czerwcu Air Baltic odebrały 5. egzemplarz CS300.

Martin Gauss przypomniał również o tym, że opóźnienia w dostawach CSeries odbiły się negatywie na sytuacji jego linii, która i bez tego była trudna. Według pierwotnych planów, Air Baltic miał mieć na dziś 7 samolotów tego typu. Dodał także, że chce aby rocznie łotewski przewoźnik odebrał od Bombardiera po 8 samolotów w tym i następnym roku.

Air Baltic użytkuje obecnie 12 Bombardierów Q400. Kanadyjski producent ma w najbliższych latach dostarczyć Łotyszom jeszcze 15 CSeries (Air Baltic odebrały drugiego CS300, 2017-01-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.