Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air Baltic odebrały drugiego CS300

Lotnictwo cywilne, 03 stycznia 2017

Łotewskie linie odebrały drugi samolot komunikacyjny CSeries 300.

Drugi Bombardier CS300 przeznaczony dla Air Baltic wylądował w Rydze w Nowy Rok / Zdjęcie: Air Baltic

Do floty łotewskiego towarzystwa Air Baltic dołączył drugi Bombardier CSeries 300. Samolot, noszący znaki rejestracyjne YL-CSB, wystartował z Montrealu-Mirabel przed północą 31 grudnia 2016. Po pokonaniu 6582 km w czasie 7 h 11 m wylądował w macierzystym porcie w Rydze.

Docelowo Air Baltic mają posiadać 20 CS300. Dzięki nim w br. otwartych zostanie co najmniej 10 nowych połączeń. Już 26 marca rozpoczną się rejsy z Rygi do Odessy i Tampere oraz z Wilna do Paryża. Następnego dnia zostanie zainaugurowana trasa Wilno-Monachium.

Od 2 maja wykonywane będą loty CS300 ze stolicy Łotwy do Aberdeen i Stavanger, a od 4 maja – do Katanii i Genewy. Pierwszy lot na trasie Ryga-Madryt zostanie wykonany 26 maja, a 1 czerwca CS300 w barwach Air Baltic zawita do Goeteborga.

Jak przyznają przedstawiciele łotewskiego przewoźnika, załogi lotnicze potrzebują co najmniej 6 miesięcy na dokładne poznanie nowych samolotów. Z tego względu pierwszy CS300 należący do Air Baltic nie mógł 28 grudnia wykonać lądowania w Amsterdamie, ponieważ panowały tam warunki pogodowe (gęsta mgła) niespełniające założonych przez linie kryteriów bezpieczeństwa. Podobna sytuacja miała miejsce dzień później w Paryżu (Pierwszy CS300 dla airBaltic, 2016-11-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.