Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy CS300 dla airBaltic

Lotnictwo cywilne, 30 listopada 2016

Łotewskie linie odebrały pierwszy seryjny samolot komunikacyjny Bombardier CSeries 300.

Inauguracyjny lot obsługiwany przez należący do airBaltic CS300 odbędzie się już 14 grudnia, na trasie Ryga – Amsterdam / Zdjęcie: Bombardier

Uroczystość przekazania pierwszego seryjnego samolotu komunikacyjnego CS300, którego użytkownikiem są łotewskie linie lotnicze airBaltic odbyła się we wtorek, w zakładach Bombardiera w Montrealu. Pierwszy komercyjny lot airBaltic, obsługiwany przez CS300, z Rygi do Amsterdamu, zaplanowany jest na 14 grudnia.

Jesteśmy podekscytowani, odbierając pierwszego CS300 – najnowszy samolot najbardziej innowacyjnej i najnowocześniejszej rodziny samolotów w świecie – powiedział prezes airBaltic Martin Gauss. – Dzięki większemu zasięgowi, mniejszemu zużyciu paliwa i obniżeniu emitowanego hałasu w porównaniu z innymi samolotami w swoim segmencie, CS300 pozwoli airBaltic na otwierania nowych tras i połączenie ludzi w całej Europie, jednocześnie oferując pasażerom niezrównane doświadczenia podczas lotu – dodał Martin Gauss.

Gratulujemy airBaltic, pierwszej linii lotniczej na świecie, użytkującej CS300, za jej przyszłościowe myślenie. Dziękujemy im za partnerstwo oraz wieloletnie wsparcie i życzymy im dalszych sukcesów – powiedział Fred Cromer, prezes Bombardier Commercial Aircraft.

Dostawa pierwszego CS300 jest ważnym wydarzeniem i zwieńczeniem ciężkiej pracy i współpracy tysięcy pracowników, partnerów i dostawców. Gratuluję całemu zespołowi za zaangażowanie w program samolotu C Series i za ich wytrwałość w umożliwieniu realizacji tego wydarzenia – dodał Rob Dewar, wiceprezes Bombardier Commercial Aircraft, odpowiedzialny za program CSeries.

Założone w 1995 airBaltic obsługują 60 destynacji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w krajach WNP. airBaltic są spółką akcyjną, w której głównym udziałowcem jest państwo łotewskie. Flota airBaltic składa się z 7 Boeingów 737-300, pięciu 737-500 i 12 Bombardierów Q400. Towarzystwo zamówiło także, jako pierwsze w świecie, 13 Bombardierów CS300 (Certyfikat EASA dla CS300, 2016-10-10, Kolejne CS300 dla airBaltic, 2016-04-14).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.