Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa PCO i Ukrinmaszu

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 26 czerwca 2017

Przemysłowe Centrum Optyki dostarczy ukraińskiej spółce Ukrinmasz przyrządy obserwacyjne i celownicze do wozów bojowych.

Zdjęcie: Maciej Nędzyński, CO MON

Na mocy podpisanej dziś w Warszawie umowy Przemysłowe Centrum Optyki dostarczy ukraińskiej spółce Ukrinmasz (będącej częścią państwowego holdingu zbrojeniowego Ukroboronprom) przyrządy obserwacyjne i celownicze do wozów bojowych. Cytowany przez PAP dyrektor PCO ds. handlowych Paweł Glica stwierdził, że są to przyrządy poprawiające widzenie w warunkach nocnych bez zdradzania własnej pozycji. Kontrakt jest efektem dwuletniej współpracy, a poprzedziły ją testy i pokazy na Ukrainie przeprowadzone dla zakładów modernizujących uzbrojenie i na poligonach – dodał Paweł Glica (40 lat PCO, 2016-04-28).

Jak podaje Polska Zbrojna wart około 750 tys. euro (ponad 3 mln zł) kontrakt przewiduje, że PCO dostarczy do Żytomierskich Zakładów Pancernych 16 celowników działonowego 1PN22M i podobną liczbę pakietów modernizacyjnych do wozów bojowych, obejmujących peryskop noktowizyjny kierowcy PNK-55, dzienno-nocny przyrząd obserwacyjny dowódcy TKN-3Z i celownik działonowego 1PN22MZ. – Polska jednym z nielicznych krajów na świcie i w Europie, który wspiera nas w trudnych czasach walki z Rosją, nie tylko bronią, ale i technologią – powiedział dyrektor generalny ukraińskiej Ukrinmasz Serhij Sliusarenko (PT-91 dla Ukrainy?, 2015-03-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.