Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powitanie żołnierzy dowództwa MNDNE

Wojska lądowe, 04 lipca 2017

Wczoraj Minister Obrony Narodowej przywitał żołnierzy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód.
Na Starym Rynku w Elblągu powitano żołnierzy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód / Zdjęcie: MON

Wczorajsza ceremonia została zorganizowana na Starym Rynku w Elblągu. Wziął w niej udział m.in. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. dyw. Sławomir Wojciechowski (Nowy Dowódca Operacyjny RSZ, 2016-12-30). Dowódcą Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód (Multinational Division North-East) został gen. bryg. Krzysztof Motacki.

- Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu będzie łączyło siły sojusznicze w jedną żelazną pięść, która nie pozwoli żadnemu wrogowi naruszyć wschodniej granicy NATO - powiedział szef MON podczas uroczystości powitania żołnierzy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu. – To przełom w naszej historii – dodał.

Na szczycie NATO w Warszawie w lipcu 2016 potwierdzono decyzję o utworzeniu wzmocnionej wysuniętej obecności wojskowej na wschodniej flance Sojuszu przez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. Działania batalionów będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo w Elblągu. Etat MNDNE ma liczyć 280 stanowisk, z czego 75 mają obsadzić żołnierze spoza Polski.

Na podstawie informacji MON


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra