Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powitanie żołnierzy dowództwa MNDNE

Wojska lądowe, 04 lipca 2017

Wczoraj Minister Obrony Narodowej przywitał żołnierzy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód.
Na Starym Rynku w Elblągu powitano żołnierzy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód / Zdjęcie: MON

Wczorajsza ceremonia została zorganizowana na Starym Rynku w Elblągu. Wziął w niej udział m.in. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. dyw. Sławomir Wojciechowski (Nowy Dowódca Operacyjny RSZ, 2016-12-30). Dowódcą Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód (Multinational Division North-East) został gen. bryg. Krzysztof Motacki.

- Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu będzie łączyło siły sojusznicze w jedną żelazną pięść, która nie pozwoli żadnemu wrogowi naruszyć wschodniej granicy NATO - powiedział szef MON podczas uroczystości powitania żołnierzy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu. – To przełom w naszej historii – dodał.

Na szczycie NATO w Warszawie w lipcu 2016 potwierdzono decyzję o utworzeniu wzmocnionej wysuniętej obecności wojskowej na wschodniej flance Sojuszu przez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. Działania batalionów będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo w Elblągu. Etat MNDNE ma liczyć 280 stanowisk, z czego 75 mają obsadzić żołnierze spoza Polski.

Na podstawie informacji MON


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.