Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Fitzgerald w suchym doku

Marynarka wojenna, 11 lipca 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald zostanie umieszczony w suchym doku bazy w Yokosuce.

USS Fitzgerald na terenie Fleet Activities Yokosuka / Zdjęcie: USN

Najprawdopodobniej dziś amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, zostanie umieszczony w jednym z suchych doków Fleet Activities Yokosuka w Japonii. Następnie rozpocznie się kolejny etap przeglądu okrętu i oceny zniszczeń powstałych w wyniku wypadku z udziałem niszczyciela, do którego doszło w połowie czerwca (Nowy wątek w sprawie wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-27).

17 czerwca ok. 02:30 czasu miejscowego USS Fitzgerald zderzył się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal. Wskutek kolizji uszkodzone i częściowo zalane zostały pomieszczenia mieszczące elementy maszynowni i urządzenia łączności radiowej, a także obszar przeznaczony dla załogi okrętu. Według US Navy poważnie naruszona została też struktura kadłuba znajdująca się pod taflą morza.

Po odholowaniu USS Fitzgerald do Yokosuki przystąpiono do oceny stanu zniszczeń. Zespół nurków przeszukał również zalane pomieszczenia okrętu. W środku znaleziono ciała 7 członków załogi, którzy tuż po wypadku zostali uznani za zaginionych (Podano listę ofiar wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.