Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald w suchym doku

Marynarka wojenna, 11 lipca 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald zostanie umieszczony w suchym doku bazy w Yokosuce.

USS Fitzgerald na terenie Fleet Activities Yokosuka / Zdjęcie: USN

Najprawdopodobniej dziś amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, zostanie umieszczony w jednym z suchych doków Fleet Activities Yokosuka w Japonii. Następnie rozpocznie się kolejny etap przeglądu okrętu i oceny zniszczeń powstałych w wyniku wypadku z udziałem niszczyciela, do którego doszło w połowie czerwca (Nowy wątek w sprawie wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-27).

17 czerwca ok. 02:30 czasu miejscowego USS Fitzgerald zderzył się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal. Wskutek kolizji uszkodzone i częściowo zalane zostały pomieszczenia mieszczące elementy maszynowni i urządzenia łączności radiowej, a także obszar przeznaczony dla załogi okrętu. Według US Navy poważnie naruszona została też struktura kadłuba znajdująca się pod taflą morza.

Po odholowaniu USS Fitzgerald do Yokosuki przystąpiono do oceny stanu zniszczeń. Zespół nurków przeszukał również zalane pomieszczenia okrętu. W środku znaleziono ciała 7 członków załogi, którzy tuż po wypadku zostali uznani za zaginionych (Podano listę ofiar wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra