Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Damen i Metal Shark

Marynarka wojenna, 13 lipca 2017

Holenderska grupa stoczniowa porozumiała się z amerykańską Metal Shark w sprawie współpracy przy budowie kilkunastu kutrów patrolowych dla państw karaibskich.

Zlecenie od Naval Sea Systems Command zakłada budowę nawet 13 nowych okrętów patrolowych, które w ramach programu Near Coastal Patrol Vessels zostaną przekazane państwom karaibskim / Rysunek: Damen

W myśl porozumienia Damen Shipyards Group będzie wspierać zlokalizowaną w Luizjanie stocznię Metal Shark w budowie serii 25-metrowych okrętów patrolowych. Zostaną one oparte na opracowanym przez Holendrów projekcie Stan Patrol 2606. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach wartego 54 mln USD (ok. 200 mln zł) zlecenia od Naval Sea Systems Command (Metal Shark dostarczy patrolowce, 2017-06-30).

Nowe patrolowce zostaną zbudowane w ramach programu Near Coastal Patrol Vessels (NCPV) i przekazane służbom bezpieczeństwa morskiego wybranych państw latynoamerykańskich. Mają trafić m.in. na Dominikanę, Gwatemalę, Kostarykę, Honduras i Salwador.

Okręty posłużą do różnorodnych zadań związanych z utrzymaniem kontroli nad wybranymi akwenami. Jednostki będą używane m.in. do działań patrolowych, powstrzymywania przemytu narkotyków, broni i ludzi oraz nadzorowania żeglugi morskiej w regionie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra