Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Metal Shark dostarczy patrolowce

Marynarka wojenna, 30 czerwca 2017

Przedsiębiorstwo z Luizjany dostarczy kilkanaście kutrów patrolowych.

Okręty patrolowe zostaną oparte na projekcie jednostek Stan Patrol 2606, opracowanym przez holenderską grupę Damen / Rysunek: Metal Shark

Naval Sea Systems Command zleciło stoczni Metal Shark z Jeanerette w Luizjanie budowę serii 25-metrowych kutrów patrolowych. Wartość anonsowanego porozumienia może wynieść 54 mln USD (ok. 200 mln zł), jeżeli wszystkie opcje umowy zostaną wykorzystane. Patrolowce zostaną zbudowane w zakładach mieszczących się we Franklin (Metal Shark z Damen Shipyards, 2014-12-03).

Nowe okręty zostaną pozyskane w ramach programu Near Coastal Patrol Vessels (NCPV) i przekazane służbom bezpieczeństwa wybranych państw latynoamerykańskich. Patrolowce trafią m.in. na Dominikanę, Gwatemalę, Kostarykę, Honduras i Salwador.

Okręty posłużą użytkownikom do różnorodnych zadań związanych z utrzymaniem kontroli nad wybranymi akwenami. Jednostki będą używane m.in. do działań patrolowych, zwalczania przemytu narkotyków, broni i ludzi oraz regulowania żeglugi morskiej w regionie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra