Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Metal Shark z Damen Shipyards

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 03 grudnia 2014

Amerykańska Metal Shark będzie oferowała na lokalnym rynku konstrukcje morskie holenderskiej Damen Shipyards.

Współpraca z holenderskim producentem pozwoli na zwiększenie oferty handlowej Metal Shark, zwłaszcza w segmencie jednostek patrolowych / Zdjęcie: Damen

W myśl ogłoszonego przed dwoma dniami porozumienia, Metal Shark włączy do swojej oferty handlowej szeroką gamę konstrukcji morskich opracowanych przez Damen, w tym jednostki portowe, holowniki i kutry patrolowe. Amerykański producent liczy na zainteresowanie nową ofertą nie tylko potencjalnych odbiorców cywilnych, ale też siły zbrojne wielu państw, które odczuwają rosnące zapotrzebowanie na eksploatację jednostek przystosowanych do patrolowania akwenów przybrzeżnych oraz wód wyłącznych stref ekonomicznych.

Współpraca z Metal Shark ma pozwolić Holendrom na zwiększenie udziałów w regionalnym rynku zbrojeniowym. Pozycję Damen w regionie wzmocniła seria zamówień na kutry patrolowe i okręty pomocnicze ze strony m.in. Meksyku i Wenezueli (Zamówienie na ostatni SP4207, 2014-04-04; Tuzin kutrów patrolowych dla Wenezueli, 2014-02-28). Holenderskie jednostki produkowane są lokalnie m.in. na terenie zakładów Damex Shipbuilding & Engineering z siedzibą w Santiago de Cuba na Kubie.

Holenderski producent, podobnie jak inne zachodnie przedsiębiorstwa stoczniowe, dostrzega rosnące zapotrzebowanie wielu państw Ameryki Południowej na nowe jednostki nawodne, zwłaszcza okręty patrolowe. Damen Shipyards stara się zainteresować swoją ofertą potencjalnych klientów, m.in. organizując specjalne pokazy oraz poprzez udział w regionalnych imprezach przemysłu obronnego, w tym otwartych wczoraj targach Exponaval w Chile.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra