Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polsko-łotewskie ćwiczenia na Bałtyku

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 lipca 2017

Wczoraj zakończono polsko-łotewskie ćwiczenia Eurosur Fusion Services Baltic Exercise 2017.

Podczas dwudniowych ćwiczeń na Bałtyku funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzali nowe rozwiązania służące do ochrony granic morskich. Działania były koordynowane przez Agencję Frontex / Zdjęcie: Morski Oddział Straży Granicznej

Ćwiczenia zorganizowano w dn. 18-20 lipca na Bałtyku. Uczestniczyły w nich okręty z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, a także jednostki pływające i śmigłowce służb łotewskich. Manewry prowadzono na polskich i łotewskich wodach terytorialnych (Ćwiczenie Kaper 17, 2017-05-27).

W trakcie ćwiczeń sprawdzono funkcjonowanie systemów automatycznie wykrywających niestandardowe zachowanie jednostek pływających na morzu, które mogą wskazywać na działania niezgodne z prawem. Ponadto testowano satelitarne systemy nadzoru i identyfikacji statków morskich. Jedna z jednostek pływających Straży Granicznej pozorowała podejrzany statek, który bez kontroli opuścił polskie wody terytorialne i został przechwycony na akwenach łotewskich.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał również sprawdzenie działania urządzeń łączności i przekazu informacji pomiędzy Krajowymi Ośrodkami Koordynacji Eurosur z użyciem systemów informatycznych dostarczanych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Wyniki prowadzonych działań przedstawiono na konferencji zorganizowanej przez Agencję Frontex w mieście portowym Ventspils na Łotwie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele służb granicznych państw członkowskich UE z basenu Morza Bałtyckiego, a także Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa na Morzu (EMSA).

Na podstawie informacji MOSG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.