Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator C-295M w Balicach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 15 września 2017

W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku przez Airbus Defence and Space symulatora lotu samolotu CASA C-295M.

W uroczystości przekazania symulatora wzięli udział m.in. dowódca bazy wz. płk Grzegorz Kot i kierownik projektu Airbus Defence and Space Javier Lobillo Viela

Oficjalnego podpisania protokołu dokonali 8 września dowódca bazy wz. płk Grzegorz Kot i kierownik projektu Airbus Defence and Space Javier Lobillo Viela. Wyprodukowany przez kanadyjskie przedsiębiorstwo CAE symulator został zamówiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej na początku listopada 2014 (Symulator lotu dla polskich C-295, 2014-11-03).

Zamontowany na siłownikach hydraulicznych i wyposażony w kolorowe ekrany, odwzorowujące widok z kabiny pilotów kompleksowy symulator pozwala na realistyczne szkolenie załóg, w tym w zakresie reagowania w sytuacjach awaryjnych w różnych etapach lotu. Do pamięci urządzenia wgrane zostało dokładne odwzorowanie terenu w okolicach Krakowa i trasy lotu na inne wybrane lotniska w Polsce.

Do pamięci urządzenia wgrane zostało dokładne odwzorowanie terenu w okolicach Krakowa i trasy lotu na inne wybrane lotniska w Polsce

Symulator, który został zainstalowany w specjalnie zbudowanym budynku centrum szkoleniowego w 8 BLTr., dotarł do Polski na początku br. Od kwietnia trwały prace związane z instalacją i aktualizacją jego oprogramowania, zaś od czerwca polsko-hiszpańska grupa sprawdzała urządzenie zgodnie z wymaganiami zawartymi w kontrakcie.

Na początku września rozpoczęło się zawarte w umowie szkolenie dla personelu obsługowego, zaś szkolenie instruktorów zacznie się 18 września. Koniec kursów jest zaplanowany na listopad br. Wtedy w pełni wyszkolona obsada polskiego symulatora C-295M będzie mogła szkolić pierwszych pilotów. Dzięki symulatorowi możliwe będzie przeszkolenie około 40 załóg rocznie.

Symulator pozwala na realistyczne szkolenie załóg również w zakresie reagowania w sytuacjach awaryjnych w różnych etapach lotu / Zdjęcia: 8 Baza Lotnictwa Transportowego

Siły Powietrzne RP są trzecim w świecie posiadaczem symulatora lotów C-295M, po Hiszpanii i Brazylii. Polska jest też jednym z największych użytkowników samolotów tego typu, obecnie dysponując flotą 16 egzemplarzy.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.