Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie Eurofightery z GBU-48

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 września 2017

Na poligonie w szwedzkim Vidsel personel Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) prowadzi testy użycia 454-kg bomb kierowanych GPS / laserowo GBU-48 Enahnced Paveway II, przenoszonych przez samoloty wielozadaniowe Eurofighter.

Niemiecki Eurofighter uzbrojony w bombę GBU-48 / Zdjęcie: Luftwaffe

Celem prób jest opracowanie taktyki użycia GBU-48 przez Luftwaffe i sprawdzenie skuteczności uzbrojenia. W badaniach udział biorą piloci i 3 Eurofightery ze składu Taktisches Luftwaffengeschwader (skrzydła lotnictwa taktycznego) 31 Boelcke oraz ok. 60 oficerów i żołnierzy z ośrodka badawczo-testowego Wehrtechnischen Dienststelle (WTD) 61.

Jak podaje Luftwaffe, pierwsza próba zrzutu GBU-48 przenoszonej przez Eurofightera okazała się nieudana. Z powodu awarii bomba nie trafiła w cel. Jednak po zidentyfikowaniu i naprawieniu usterki wszystkie kolejne zrzuty GBU-48 były celne. Podczas niektórych lotów próbnych niemieckie Eurofightery przenosiły 4 GBU-48.

W przyszłym roku Eurofightery ze składu TaktLwG 31 wejdą w skład Sił Odpowiedzi NATO. Przystosowanie ich do przenoszenia GBU-48 umożliwi niemieckim lotnikom skuteczniejsze wykonywanie uderzeń na cele powierzchniowe (Hiszpański Eurofighter zrzuca GBU-48, 2016-07-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.