Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Większe zdolności Eurofightera

Lotnictwo wojskowe, 28 października 2013

Cassidian poinformował o zakończeniu wdrażania zdolności P1E samolotu Eurofighter. Dzięki temu może on przenosić uzbrojenie powietrze-powierzchnia.

Eurofighter IPA7 wyposażony w zasobnik celowniczy Litening III, 2 zbiorniki z paliwem, 2 kpr IRIS-T, 4 kpr AMRAAM i 4 bomby Paveway IV / Zdjęcie: Josef Gietl, Cassidian

W trakcie prób, mających na celu wdrożenie zdolności Phase 1 Enhancements (P1E) użyto dwóch samolotów przedseryjnych – IPA 4 i IPA 7. P1E czyni z Eurofightera samolot rzeczywiście wielozadaniowy, przystosowany do wykonywania misji uderzeniowych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Pierwsze Eurofightery P1E mają być dostępne dla użytkowników pod koniec br. (200 tys. h Eurofighterów, 2013-09-09).

Samoloty z P1E mogą przenosić nie tylko kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze bliskiego i średniego zasięgu – odpowiednio IRIS-T i AIM-120 AMRAAM, ale także bomby kierowane laserowo Paveway IV (Typhoon zrzuca Paveway IV, 2013-07-05). Zwalczane przez nie cele mogą być podświetlane zasobnikiem celowniczym Litening III, przenoszonym przez Eurofightera, lub przez wysuniętych nawigatorów naprowadzania, znajdujących się na ziemi.

Innymi elementami P1E są układ identyfikacji swój-obcy (IFF) Mod 5, ulepszone radiostacje pokładowe i układ sterowania za pomocą komend głosowych, wskaźnik nahełmowy przystosowany do zwalczania celów naziemnych i ulepszone łącze informacyjne MIDS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.