Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMCS Halifax wraca do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 września 2017

Kanadyjska fregata rakietowa HMCS Halifax wznowi działania operacyjne po zakończonym przeglądzie remontowym.

HMCS Halifax przeszedł trwający niemal rok przegląd remontowy. Jego miejsce w Halifax Shipyard zajęła fregata HMCS Fredericton (FFH 337) / Zdjęcie: MO Kanady

Przez niespełna rok fregata rakietowa HMCS Halifax (FFH 330), typu Halifax, nie prowadziła działań operacyjnych. Okręt znajdował się w Halifax Shipyard w prowincji Nowa Szkocja, gdzie przechodzi przegląd remontowy.

Przedsięwzięcie obejmowało m.in. ocenę funkcjonowania systemów i urządzeń pokładowych okrętu, a także wymianę lub naprawę niesprawnych elementów wyposażenia. W prace zaangażowała się spora grupa kanadyjskich podwykonawców i dostawców poszczególnych podzespołów. Ich praca koordynowana była przez Royal Canadian Navy (królewską marynarkę wojenną Kanady) i zespół pracowników z Halifax Shipyard.

HMCS Halifax była jedną z pierwszych fregat rakietowych typu Halifax, która przeszła przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Prace, którym okręt poddany został w l. 2010-2012, obejmowały m.in. montaż nowych systemów zarządzania walką i samoobrony, ulepszonych urządzeń obserwacyjnych, unowocześnionych układów identyfikacji swój-obcy i uzbrojenia, w tym przeciwokrętowych pocisków kierowanych RGM-84 Harpoon i zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM, Nowa misja Halifaxów, 2017-03-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.