Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMCS Halifax wraca do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 września 2017

Kanadyjska fregata rakietowa HMCS Halifax wznowi działania operacyjne po zakończonym przeglądzie remontowym.

HMCS Halifax przeszedł trwający niemal rok przegląd remontowy. Jego miejsce w Halifax Shipyard zajęła fregata HMCS Fredericton (FFH 337) / Zdjęcie: MO Kanady

Przez niespełna rok fregata rakietowa HMCS Halifax (FFH 330), typu Halifax, nie prowadziła działań operacyjnych. Okręt znajdował się w Halifax Shipyard w prowincji Nowa Szkocja, gdzie przechodzi przegląd remontowy.

Przedsięwzięcie obejmowało m.in. ocenę funkcjonowania systemów i urządzeń pokładowych okrętu, a także wymianę lub naprawę niesprawnych elementów wyposażenia. W prace zaangażowała się spora grupa kanadyjskich podwykonawców i dostawców poszczególnych podzespołów. Ich praca koordynowana była przez Royal Canadian Navy (królewską marynarkę wojenną Kanady) i zespół pracowników z Halifax Shipyard.

HMCS Halifax była jedną z pierwszych fregat rakietowych typu Halifax, która przeszła przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Prace, którym okręt poddany został w l. 2010-2012, obejmowały m.in. montaż nowych systemów zarządzania walką i samoobrony, ulepszonych urządzeń obserwacyjnych, unowocześnionych układów identyfikacji swój-obcy i uzbrojenia, w tym przeciwokrętowych pocisków kierowanych RGM-84 Harpoon i zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM, Nowa misja Halifaxów, 2017-03-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.