Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja Halifaxów

Marynarka wojenna, 09 marca 2017

Kanadyjskie fregaty rakietowe HMCS Winnipeg i HMCS Ottawa rozpoczęły nową misję bojową na Pacyfiku.

W przyszłości fregaty rakietowe typu Halifax zostaną zastąpione przez nowoczesne jednostki proj. Canadian Surface Combatant / Zdjęcie: MO Kanady

W poniedziałek fregaty rakietowe HMCS Ottawa (FFH 341) i HMCS Winnipeg (FFH 338), typu Halifax, opuściły bazę CFB Esquimalt na zachodnim wybrzeżu kraju i skierowały się na wody Oceanu Spokojnego. W najbliższych miesiącach kanadyjskie okręty będą prowadzić działania operacyjne w regionie w ramach operacji Poseidon Cutlass 17.

Do głównych zadań Halifaxów należeć będzie patrolowanie wybranych akwenów i udział w serii ćwiczeń morskich, organizowanych wspólnie z lokalnymi sojusznikami. Kanadyjskie fregaty odbędą też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw, w tym ChRL, Filipin, Indii, Japonii, Malezji, Republiki Korei i Sri Lanki.

Kanadyjskie fregaty w ostatnich latach przeszły przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Okręty otrzymały m.in. nowe systemy zarządzania walką i samoobrony, ulepszone urządzenia obserwacyjne, unowocześnione układy identyfikacji swój-obcy i uzbrojenie, w tym kierowane pociski przeciwokrętowe RGM-84 Harpoon i zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM, Ostatni zmodernizowany Halifax, 2016-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.