Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja Halifaxów

Marynarka wojenna, 09 marca 2017

Kanadyjskie fregaty rakietowe HMCS Winnipeg i HMCS Ottawa rozpoczęły nową misję bojową na Pacyfiku.

W przyszłości fregaty rakietowe typu Halifax zostaną zastąpione przez nowoczesne jednostki proj. Canadian Surface Combatant / Zdjęcie: MO Kanady

W poniedziałek fregaty rakietowe HMCS Ottawa (FFH 341) i HMCS Winnipeg (FFH 338), typu Halifax, opuściły bazę CFB Esquimalt na zachodnim wybrzeżu kraju i skierowały się na wody Oceanu Spokojnego. W najbliższych miesiącach kanadyjskie okręty będą prowadzić działania operacyjne w regionie w ramach operacji Poseidon Cutlass 17.

Do głównych zadań Halifaxów należeć będzie patrolowanie wybranych akwenów i udział w serii ćwiczeń morskich, organizowanych wspólnie z lokalnymi sojusznikami. Kanadyjskie fregaty odbędą też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw, w tym ChRL, Filipin, Indii, Japonii, Malezji, Republiki Korei i Sri Lanki.

Kanadyjskie fregaty w ostatnich latach przeszły przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Okręty otrzymały m.in. nowe systemy zarządzania walką i samoobrony, ulepszone urządzenia obserwacyjne, unowocześnione układy identyfikacji swój-obcy i uzbrojenie, w tym kierowane pociski przeciwokrętowe RGM-84 Harpoon i zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM, Ostatni zmodernizowany Halifax, 2016-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.