Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja CSG 9

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 października 2017

Okręty lotniskowcowej grupy bojowej nr 9 opuszczają porty macierzyste i wychodzą na wody Oceanu Spokojnego w przygotowaniu do rozpoczęcia nowej misji bojowej.

USS Theodore Roosevelt opuści jutro port macierzysty w San Diego i rozpocznie nową misję bojową, podczas której będzie stał na czele lotniskowcowej grupy bojowej nr 9 / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Paul L. Archer, USN

Na czele lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 9 stoi atomowy lotniskowiec USS Theodore Roosevelt (CVN 71), typu Nimitz, który jutro opuści port macierzysty w San Diego i skieruje się na wody Oceanu Spokojnego. W najbliższych dniach dołączą do niego niszczyciele rakietowe USS Preble (DDG 88), USS Halsey (DDG 97) i USS Sampson (DDG 102), typu Arleigh Burke oraz krążownik USS Bunker Hill (CG 52), typu Ticonderoga.

W najbliższych miesiącach wspomniane okręty będą prowadzić działania operacyjne na obszarach odpowiedzialności 7. i 5. floty US Navy, a więc przede wszystkim na Oceanach Spokojnym i Indyjskim i w rejonie Bliskiego Wschodu. Amerykańskie jednostki będą funkcjonować w ramach własnego zespołu, a także we współpracy z siłami morskimi sojuszników.

Rozpoczęcie nowej misji bojowej CSG 9 poprzedziły wielomiesięczne przygotowania. Ich ostatnim etapem były ćwiczenia morskie Composite Training Unit Exercise (Comptuex), które przeprowadzono w sierpniu (Ostatnie ćwiczenia USS Theodore Roosevelt, 2017-08-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.