Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RFA Tidespring w Gibraltarze

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Tidespring wszedł do portu morskiego w Gibraltarze.

RFA Tidespring wchodzi do portu morskiego w Gibraltarze / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Royal Navy poinformowała, że wizyta zbiornikowca paliwowego RFA Tidespring (A136), typu Tide w Gibraltarze ma charakter rutynowy i związana jest z realizacją zadań wsparcia logistycznego. Okręt przechodzi obecnie serię testów morskich, które służą ocenie funkcjonowania poszczególnych systemów i urządzeń pokładowych, zgrania i przeszkolenia załogi oraz zdolności operacyjnej jednostki.

RFA Tidespring jest pierwszym z czterech zbiornikowców paliwowych typu Tide budowanych dla Royal Fleet Auxiliary przez Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei. Wiosną okręt dotarł do stoczni A&P Group we Falmouth na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii, gdzie przeszedł prace wykończeniowe, które objęły m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony (RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04).

Obecnie w zakładach A&P Group znajduje się druga z jednostek typu Tide, RFA Tiderace (A137, RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26). Z kolei w stoczni DSME trwają prace nad pozostałymi dwoma okrętami tego typoszeregu, RFA Tidesurge (A138) i RFA Tideforce (A139). Wszystkie zaopatrzeniowce powinny znaleźć się w linii do końca 2018. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.