Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RFA Tidespring w Gibraltarze

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Tidespring wszedł do portu morskiego w Gibraltarze.

RFA Tidespring wchodzi do portu morskiego w Gibraltarze / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Royal Navy poinformowała, że wizyta zbiornikowca paliwowego RFA Tidespring (A136), typu Tide w Gibraltarze ma charakter rutynowy i związana jest z realizacją zadań wsparcia logistycznego. Okręt przechodzi obecnie serię testów morskich, które służą ocenie funkcjonowania poszczególnych systemów i urządzeń pokładowych, zgrania i przeszkolenia załogi oraz zdolności operacyjnej jednostki.

RFA Tidespring jest pierwszym z czterech zbiornikowców paliwowych typu Tide budowanych dla Royal Fleet Auxiliary przez Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei. Wiosną okręt dotarł do stoczni A&P Group we Falmouth na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii, gdzie przeszedł prace wykończeniowe, które objęły m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony (RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04).

Obecnie w zakładach A&P Group znajduje się druga z jednostek typu Tide, RFA Tiderace (A137, RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26). Z kolei w stoczni DSME trwają prace nad pozostałymi dwoma okrętami tego typoszeregu, RFA Tidesurge (A138) i RFA Tideforce (A139). Wszystkie zaopatrzeniowce powinny znaleźć się w linii do końca 2018. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.