Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 września 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Tiderace dotarł do kraju prosto ze stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei.

RFA Tiderace wchodzi do stoczni A&P Group we Falmouth, gdzie w najbliższych miesiącach przejdzie prace wykończeniowe / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Po kilku tygodniach podróży RFA Tiderace (A137), drugi z brytyjskich zbiornikowców paliwowych typu Tide, wszedł do portu morskiego we Falmouth na południowym zachodzie kraju (RFA Tiderace w drodze do Wielkiej Brytanii, 2017-08-08). W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe. Obejmą one m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony.

Wcześniej podobne prace przeszedł pierwszy ze zbiornikowców paliwowych nowego typoszeregu, RFA Tidespring (A136), który dotarł do Falmouth wiosną (RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04). Obecnie jednostka poddawana jest ostatnim testom morskim, które poprzedzą przyjęcie do służby. Okręt powinien znaleźć się w linii do końca br. Na początku 2018 uzupełni go wspomniany RFA Tiderace.

W lutym 2012 brytyjskie ministerstwo obrony podpisało kontrakt z DSME na dostawę czterech nowych zbiornikowców paliwowych (Brytyjskie tankowce z Korei, 2012-02-23). Koszt zakupu okrętów oblicza się na 452 mln GBP (2,1 mld zł). Z sumy tej ok. 150 mln GBP (729 mln zł) przypadnie dla brytyjskich podwykonawców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.