Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 września 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Tiderace dotarł do kraju prosto ze stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei.

RFA Tiderace wchodzi do stoczni A&P Group we Falmouth, gdzie w najbliższych miesiącach przejdzie prace wykończeniowe / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Po kilku tygodniach podróży RFA Tiderace (A137), drugi z brytyjskich zbiornikowców paliwowych typu Tide, wszedł do portu morskiego we Falmouth na południowym zachodzie kraju (RFA Tiderace w drodze do Wielkiej Brytanii, 2017-08-08). W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe. Obejmą one m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony.

Wcześniej podobne prace przeszedł pierwszy ze zbiornikowców paliwowych nowego typoszeregu, RFA Tidespring (A136), który dotarł do Falmouth wiosną (RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04). Obecnie jednostka poddawana jest ostatnim testom morskim, które poprzedzą przyjęcie do służby. Okręt powinien znaleźć się w linii do końca br. Na początku 2018 uzupełni go wspomniany RFA Tiderace.

W lutym 2012 brytyjskie ministerstwo obrony podpisało kontrakt z DSME na dostawę czterech nowych zbiornikowców paliwowych (Brytyjskie tankowce z Korei, 2012-02-23). Koszt zakupu okrętów oblicza się na 452 mln GBP (2,1 mld zł). Z sumy tej ok. 150 mln GBP (729 mln zł) przypadnie dla brytyjskich podwykonawców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.