Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe technologie dla HSW

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Imprezy branżowe, 19 października 2017

18 października na targach Seoul International Aerospace & Defense Exhibition (ADEX) 2017 odbyła się uroczysta inauguracja procesu transferu technologii pomiędzy koreańskim przedsiębiorstwem Hanwha Land Systems (HLS) i spółką Huta Stalowa Wola (HSW). Dzięki zainicjowanemu procesowi polska spółka zyska możliwość samodzielnej budowy podwozi gąsienicowych dla potrzeb programu Regina i innych, przyszłościowych projektów.

Porozumienie parafowali prezes zarządu HSW Bernard Cichocki i prezes Hanwha Land Systems Son Jae-Il / Zdjęcie: HSW

Prezes wchodzącej w skład koncernu Hanwha spółki Hanwha Land Systems, Son Jae-Il złożył swój podpis pod dokumentem potwierdzającym zobowiązania obydwu stron do realizacji założeń umowy pomiędzy HSW i HLS na dostawy podwozi i komponentów oraz transferu technologii na potrzeby strony polskiej. Porozumienie parafowali prezes zarządu HSW Bernard Cichocki i członek zarządu i dyrektor rozwoju HSW Bartłomiej Zając.

Umowę z koreańskim przedsiębiorstwem Samsung Techwin (obecnie Hanwha Land Systems) HSW zawarła w grudniu 2014 w celu realizacji programu Regina. W połowie grudnia 2016 Inspektorat Uzbrojenia MON zamówił 4 dywizjonowe moduły ogniowe Regina o wartości 4,5 mld zł.

Do chwili obecnej HLS dostarczyło już do Polski 24 podwozia, które pozwoliły na skompletowanie i dostawę pierwszego dywizjonowego modułu ogniowego Regina dla Wojska Polskiego pod koniec sierpnia br. Kolejne 12 podwozi wyprodukowanych w Changwon obecnie czeka na wysyłkę do Polski, gdzie zostaną skompletowane przez załogę HSW. Pozostałe 84 podwozia będą już w całości montowane w kraju w ramach transferu technologii przejętego z Korei.

Dzięki know-how, które uzyskamy w ramach współpracy z Hanwha Land Systems będziemy w stanie nie tylko szybko i skutecznie realizować zamówienia dla Sił Zbrojnych RP, ale też sprawniej rozwijać projekty nowych pojazdów na ciężkim podwoziu gąsienicowym, takich jak bojowe wozy piechoty, samobieżne systemy przeciwlotnicze, wozy wsparcia ogniowego czy pojazdy zabezpieczenia technicznego. Realizacja tego programu i jego pochodnych pozwoli na dalszą rozbudowę HSW oraz utrzymać miejsca pracy a w przyszłości może przełoży się na potrzebę zwiększenia zatrudnienia – powiedział po uroczystości prezes Bernard Cichocki.

Zgodnie z obowiązującymi zapisami umowy pomiędzy HSW a HLS pierwszym etapem wdrożenia technologii będzie wykonanie w Polsce korpusów spawanych i elementów układu jezdnego na potrzeby drugiego dywizjonowego modułu ogniowego Regina w ramach obecnie realizowanej umowy, który ma zostać dostarczony w połowie 2019 (Szkolenie poligonowe DMO Regina, 2017-10-03).

Daty dostaw kolejnych modułów ogniowych uzależnione są od postępu trwających obecnie na terenie zakładu prac inwestycyjnych związanych z rozbudową i unowocześnieniem infrastruktury produkcyjnej. W celu pełnego wchłonięcia i wdrożenia nowych technologii HSW powiększa hale produkcyjne i buduje zrobotyzowaną spawalnię. W ramach umowy z koreańskim partnerem spółka ma prawo do wykorzystania pozyskanej technologii do opracowywania i produkcji nowych, własnych modyfikacji oraz rozwiązań.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.