Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kraby przekazane

Wojska lądowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2017

Wojsko Polskie przyjęło dziś do uzbrojenia pierwszy Dywizjonowy Moduł Ogniowy Regina, w skład którego wchodzą m.in. 155-mm samobieżne armatohaubice Krab.

Żołnierze 11. Mazurskiego Pułku Artylerii jako pierwsi w Wojsku Polskim otrzymali na wyposażenie Dywizjonowy Moduł Ogniowy Regina, w skład którego wchodzą m.in. 24 155-mm sah Krab / Zdjęcie: kpt. Zbigniew Kempa, st. chor. Sebastian Erbetowski, 11. MPA

Ceremonia przekazania Wojsku Polskiemu Dywizjonowego Modułu Ogniowego Regina była głównym elementem dzisiejszych uroczystości z okazji święta 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. Wiceminister Obrony Narodowej złożył na ręce dowódcy DMO, ppłk Mateusza Kujawskiego, insygnia z Flagą Państwową RP i proporczykiem 11. MPA, które zostały umieszczone na jednej z armatohaubic Krab (Przekazanie DMO, 2017-07-25).

- To szczególny dzien dla polskiej armii, dlatego że jeżeli chcemy by Polska czuła się bezpiecznie, jeżeli chcemy się liczyć w rozmowach z naszymi sojusznikami, jeżeli chcemy liczyć na ich pomoc, to w pierwszej kolejności Polska musi móc obronić się sama. Do tego potrzebne są dwie rzeczy: Ludzie i sprzęt (...) – powiedział wiceminister.

Do 2024 Wojsko Polskie powinno wprowadzić do służby pięć DMO Regina. W skład każdego dywizjonu wejdą: 24 155-mm samobieżne armatohaubice Krab, 3 Wozy Dowódczo – Sztabowe, 8 Wozów Dowódczych różnego szczebla, 6 Wozów Amunicyjnych i Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

Na podstawie informacji 11. MPA i MON


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.