Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kraby przekazane

Wojska lądowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2017

Wojsko Polskie przyjęło dziś do uzbrojenia pierwszy Dywizjonowy Moduł Ogniowy Regina, w skład którego wchodzą m.in. 155-mm samobieżne armatohaubice Krab.

Żołnierze 11. Mazurskiego Pułku Artylerii jako pierwsi w Wojsku Polskim otrzymali na wyposażenie Dywizjonowy Moduł Ogniowy Regina, w skład którego wchodzą m.in. 24 155-mm sah Krab / Zdjęcie: kpt. Zbigniew Kempa, st. chor. Sebastian Erbetowski, 11. MPA

Ceremonia przekazania Wojsku Polskiemu Dywizjonowego Modułu Ogniowego Regina była głównym elementem dzisiejszych uroczystości z okazji święta 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. Wiceminister Obrony Narodowej złożył na ręce dowódcy DMO, ppłk Mateusza Kujawskiego, insygnia z Flagą Państwową RP i proporczykiem 11. MPA, które zostały umieszczone na jednej z armatohaubic Krab (Przekazanie DMO, 2017-07-25).

- To szczególny dzien dla polskiej armii, dlatego że jeżeli chcemy by Polska czuła się bezpiecznie, jeżeli chcemy się liczyć w rozmowach z naszymi sojusznikami, jeżeli chcemy liczyć na ich pomoc, to w pierwszej kolejności Polska musi móc obronić się sama. Do tego potrzebne są dwie rzeczy: Ludzie i sprzęt (...) – powiedział wiceminister.

Do 2024 Wojsko Polskie powinno wprowadzić do służby pięć DMO Regina. W skład każdego dywizjonu wejdą: 24 155-mm samobieżne armatohaubice Krab, 3 Wozy Dowódczo – Sztabowe, 8 Wozów Dowódczych różnego szczebla, 6 Wozów Amunicyjnych i Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

Na podstawie informacji 11. MPA i MON


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra