Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skuteczniejsze szkolenie pilotów Emirates

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 26 października 2017

Emirates współpracują z Seeing Machines, czołowym dostawcą technologii komputerowych związanych z ludzkim wzrokiem, nad wykorzystaniem zaawansowanej techniki okulograficznej, aby lepiej zrozumieć, jak piloci współdziałają ze sobą i obserwują przyrządy pokładowe podczas wykonywania w czasie rzeczywistym określonych procedur, które mogłyby nieść zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Wyniki wspólnych badań umożliwią przewoźnikowi wzbogacenie szkolenia załóg lotniczych o wiele różnych scenariuszy wydarzeń w powietrzu. 

Wyniki wspólnych badań Emirates i Seeing Machines umożliwią przewoźnikowi wzbogacenie szkolenia załóg lotniczych o wiele różnych scenariuszy wydarzeń w powietrzu / Zdjęcie: Emirates

Australijskie przedsiębiorstwo  Seeing Machines oferuje rozwiązania, które pozwalają komputerom widzieć i rozumieć ludzi oraz im pomagać. Opracowana przez nie technologia śledzenia ruchu głowy i gałek ocznych jest już wykorzystywana do zwiększenia bezpieczeństwa w różnych sektorach przemysłu, m.in. w górnictwie czy transporcie drogowym i kolejowym. 

We współpracy z Seeing Machines, linie Emirates chcą użyć nieinwazyjnej techniki okulograficznej do zebrania danych dotyczących aktywności wzrokowej grupy pilotów podczas wykonywania standardowych scenariuszy szkoleniowych z użyciem symulatorów lotu. W trosce o jak najwyższą jakość zgromadzonych danych zdecydowano się wykorzystać rzeczywiste warunki i scenariusze szkoleniowe. Następnie informacje te zostałyby przeanalizowane, a uzyskane w ten sposób obserwacje przełożyłyby się na lepsze szkolenia i bezpieczniejsze loty. 

Emirates od zawsze wyróżniają się pod względem innowacyjności i bezpieczeństwa w lotnictwie, a współpraca z Seeing Machines pozwoli przewoźnikowi uczestniczyć we wczesnych fazach prac nad praktycznymi rozwiązaniami, które mogą zwiększyć wartość szkolenia pilotów i bezpieczeństwo lotu – nie tylko w liniach Emirates, ale w całej branży lotniczej. 

Z kolei Seeing Machines skorzystała ze spostrzeżeń pilotów Emirates i ich bogatej wiedzy na temat eksploatacji floty 263 Airbusów A380 i Boeingów (Pierwsze wspólne loty Emirates i flydubai, 2017-10-03). Ponadto współpraca z Emirates pozwoli Seeing Machines wykorzystać wyniki badań w innych branżach, w których prowadzi działalność.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.