Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gotowość bojowa F-35I

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 07 grudnia 2017

Izrael stał się pierwszym po USA państwem, w którym gotowość bojową osiągnęły samoloty wielozadaniowe rodziny F-35. Dowództwo wojsk lotniczych Izraela (Hejl HaAvir) ogłosiło gotowość F-35I Adir do działań bojowych 6 listopada 2017. Nastąpiło to blisko rok po wylądowaniu w Izraelu pierwszych dwóch samolotów tego typu, co miało miejsce 12 grudnia 2016. Od tego czasu trwały testy i szkolenie obsług F-35I.

Testy F-35I przed osiągnięciem przez nie gotowości bojowej obejmowały m.in. uzupełnianie w locie paliwa / Zdjęcie: Hejl HaAvir

Obecnie wojska lotnicze Izraela dysponują 9 F-35I (3 dalsze Adiry dotarły do Izraela, 2017-04-24). Gotowość bojową osiągnęło 5 z nich. Wchodzą one w skład 140. eskadry myśliwskiej z bazą w Nevatim na pustyni Negev (Izrael sfinalizował zakup 17 F-35I, 2017-08-29).

W 2018 USA mają dostarczyć Izraelowi 8 kolejnych F-35I. Dostawy pierwszych 33 samolotów tego typu mają zakończyć się w 2021. Wszystkie 50 F-35I mają dotrzeć do Izraela do końca 2024 .

F-35I do odmiana F-35A dostosowana do potrzeb Izraela przez lokalne przedsiębiorstwa. W samolotach tej odmiany zastosowano m.in. izraelskie systemy walki radioelektronicznej i wyświetlacze nahełmowe, F-35I mogą też przenosić uzbrojenie produkowane w Izraelu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.