Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czeskie elementy dla Mjölnera

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 grudnia 2017

BAE Systems podpisało kontrakt z czeskim przedsiębiorstwem Laser Centrum na wytwarzanie elementów mechanicznych moździerzy samobieżnych Mjölner przeznaczonych dla Armén (wojsk lądowych Szwecji). Porozumienie jest pierwszą umową zawartą przez BAE Systems z dostawcą z regionu libereckiego w Republice Czeskiej. 

Wizualizacja moździerza samobieżnego Mjölner / Ilustracja: BAE Systems

Laser Centrum, rodzinna spółka założona w 2006, oferuje usługi precyzyjnego wytwarzania elementów z blach metalowych, w tym wycinania laserowego, gięcia metali i spawania. Kontrakt obejmuje prace wykonywane na rzecz programu moździerza Mjölner, który zostanie zintegrowany z bojowymi wozami piechoty CV90 Armén. 

Porozumienie to zwiększa liczbę umów dotyczących współpracy przemysłowej, jakie BAE Systems zawarło w Republice Czeskiej, przed podjęciem przez rząd Czech decyzji o wymianie floty bojowych wozów piechoty BVP-2.

Cieszymy się z możliwości rozszerzenia naszej sieci współpracy przemysłowej na północne Czechy. Umowa wesprze regionalną gospodarkę i siłę roboczą dzięki zaawansowanemu programowi obronnemu. Najnowszy kontrakt umożliwi także Laser Centrum konkurowanie na rynku przemysłu obronnego, co wzmocni bazę przemysłu obronnego Republiki Czeskiej w następnych latach – powiedział Peter Nygren, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w BAE Systems Hägglunds.

Kontrakt z Laser Centrum jest drugą umową zawartą w 2017 przez czeskie przedsiębiorstwo w ramach udziału w programie szwedzkiego moździerza samobieżnego Mjölner. W maju Ray Service został wybrany do opracowania i wytworzenia wiązek przewodów elektrycznych dla 40 moździerzy samobieżnych, a we wrześniu słowacka Konstrukta-Defence została wybrana jako producent 84 luf kal. 120 mm dla moździerza Mjölner (Słowackie lufy dla Mjölnera, 2017-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.