Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla estońskich CV90

Wojska lądowe, 06 kwietnia 2017

BAE Systems i rząd Estonii zawarły umowy na obsługę i wsparcie bojowych wozów piechoty CV9035 użytkowanych przez wojska lądowe tego kraju.

Umowa podpisana między ECDI i BAE Systems obejmuje 44 wozy CV90, pozyskane od Holandii w 2014 / Zdjęcie: MO Estonii
BAE Systems i rząd Estonii zawarły umowy na obsługę i wsparcie bojowych wozów piechoty CV9035 użytkowanych przez Maavägi (wojska lądowe). Długoterminowe kontrakty dotyczą zarządzania konfiguracją nowych zdolności w pojazdach, a także obsługi, napraw i części zamiennych (Estonia odbiera CV90, 2016-10-11).

Program manewrowych zdolności opancerzonych to jeden z najistotniejszych projektów rozwojowych podjętych w Estonii w ciągu ostatniej dekady. W ramach tej inicjatywy zostaną znacznie zwiększone zdolności bojowe Sił Zbrojnych Estonii – powiedział Margus Padjus, szef projektu w Departamencie Zakupów Estońskiego Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI).

Nabycie przez Estonię bwp CV9035 od Holandii stanowiło pierwszy etap tego programu. By upewnić się, że pojazdy będą użytkowane w sposób maksymalnie wydajny, ECDI podpisała z BAE Systems  Hägglunds długoterminową umowę o współpracy w zakresie wsparcia cyklu eksploatacji tych wozów. Jestem przekonany, że CV90 otrzymają profesjonalne i niezawodne wsparcie ze strony BAE Systems Hägglunds – dodał Margus Padjus.

Estonia to jedno z 7 państw użytkujących łącznie ponad 1200 wozów bojowych CV90 (Modernizacja szwedzkich CV90 , 2016-03-29). 4 z nich to państwa członkowskie NATO (Holenderskie CV90 z CHR, 2017-01-09; BMS dla duńskich CV9035, 2016-10-24).

Witamy Estonię w rodzinie państw, które polegają na CV90 w zakresie zdolności bojowych wojsk lądowych. Zamierzamy w pełni zaangażować się we wsparcie Estonii, a także w dostarczenie nowych i korzystnych cenowo zdolności, aby zostały one zintegrowane w sposób efektywny i zgodnie ze standardami wozów innych użytkowników NATO – powiedział Tommy Gustafsson-Rask, dyrektor zarządzający BAE Systems Hägglunds.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.