Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ponad 1,8 mln pasażerów w Poznaniu

Lotnictwo cywilne, 17 stycznia 2018

Przeszło 1,8 mln pasażerów obsłużył w ub. r. port lotniczy Poznań-Ławica, jednocześnie oferując pasażerom 15 nowych kierunków. Obecnie poznańskie lotnisko oferuje 32 połączenia regularne i 34 kierunki czarterowe. W tym roku ma otrzymać ILS kat. II.

Obecnie poznańskie lotnisko oferuje 32 połączenia regularne i 34 kierunki czarterowe / Zdjęcie: Port lotniczy Poznań-Ławica

Jak poinformował prezes poznańskiego portu Mariusz Wiatrowski, liczba pasażerów, którzy w 2017 przewinęli się przez Ławicę jest o przeszło 8,3% większa niż w 2016. W 2018 planujemy znacznie przekroczyć wynik 2 mln obsłużonych pasażerów. Lotnisko w Poznaniu ma zdecydowanie pozycję wzrostową, z ogromnym potencjałem na rynku przewozów lotniczych w Polsce. Oddane przez linie lotnicze nowe połączenia pokazały to dobitnie – 15 nowych kierunków w ofercie portu to najwięcej w ostatnich latach – powiedział Mariusz Wiatrowski.

Prezes Wiatrowski podkreślił, że bardzo istotne dla rozwoju siatki połączeń z Poznania było utworzenie bazy linii Ryanair i uruchomienie przez nią siedmiu nowych kierunków. W segmencie przewozów czarterowych nadal umacniamy bardzo silną, drugą pozycję ośrodka regionalnego w Polsce. 2017 przyniósł nam bardzo dobry, blisko 20-% wynik dynamiki właśnie w tym segmencie – dodał prezes poznańskiego lotniska (Otwarcie bazy Ryanaira w Poznaniu, 2017-10-30).

Oczywiście nadal brakuje nam wielu kierunków i nie spoczniemy w staraniach o nie. Zabiegamy między innymi o loty do Lizbony, Porto, Amsterdamu, Paryża-CDG i Brukseli. Już dzisiaj wiemy i o tym informowaliśmy, że do rozkładu letniego wchodzą kolejne nowości oferowane przez niskokosztowe linie lotnicze. Mamy zatem Dortmund, Reykjavik, oraz tak oczekiwany przez pasażerów Mediolan – podkreślił prezes Wiatrowski.

Na podstawie informacji Polskiej Agencji Prasowej 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.