Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Baza Ryanaira w Poznaniu

Lotnictwo cywilne, 16 marca 2017

Irlandzki przewoźnik poinformował o otwarciu bazy w Poznaniu i uruchomieniu 7 nowych połączeń.

Port lotniczy Poznań-Ławica jest 5. polską bazą Ryanaira / Zdjęcie: MPL Poznań

Irlandzkie towarzystwo Ryanair ogłosiło dziś otwarcie bazy w porcie lotniczym Poznań-Ławica (Więcej tras Ryanaira z Poznania, 2015-10-15). Będzie tam stacjonować 1 samolot. Jednocześnie przewoźnik zapowiedział uruchomienie ze stolicy Wielkopolski 7 nowych tras do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu oraz dodatkowe loty do Londynu-Stansted. Ryanair przewiduje, że w 2017 obsłuży na lotnisku w Poznaniu 500 tys. pasażerów.

Juliusz Komorek – Członek Zarządu Ryaniara ds. Regulacyjnych i Prawnych powiedział: Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Poznania z 7 nowymi kierunkami do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu oraz dodatkowymi lotami do Londynu Stansted. […] Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce, inwestycja 100 mln USD potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego w Poznaniu oraz turystyki w Wielkopolsce.

Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu portu lotniczego Poznań-Ławica dodał: Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta. Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia.

Byliśmy przekonani, że nowe kierunki, jakie ostatnio pojawiły się w ofercie tego przewoźnika, takie jak Tel Awiw, Eljat, czy zwiększenie rotacji do Londynu, to jedynie przedsmak tego, co może czekać mieszkańców Wielkopolski, i nie zawiedliśmy się. Będący w systemie przewoźnika Madryt to już pierwszy wynik nowej umowy, a na kolejne czekamy. Warto podkreślić zaangażowanie naszych udziałowców, zwłaszcza Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, w prace nad rozwojem naszego lotniska, także w kontekście ogłaszanej bazy lotniczej. Baza Ryanair staje się faktem – podkreślił prezes Wiatrowski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.