Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowenii brakuje żołnierzy

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 06 lutego 2018

W siłach zbrojnych Słowenii brakuje ok. 1300 żołnierzy zawodowych.

Braki kadrowe zagrażają realizacji zadań stawianych słoweńskim siłom zbrojnym. Rozwiązaniem tego problemu ma być zwiększenie atrakcyjności służby wśród obywateli, w tym wzrost nakładów na pensje / Zdjęcie: Spc. Fredrick J. Willis Jr., US Army

Informację taką podał zastępca szefa sztabu generalnego sił zbrojnych Słowenii, gen. dyw. Alan Geder, podczas spotkania z członkami parlamentarnej komisji ds. obronności. Skutkiem braków kadrowych są trudności w formowaniu słoweńskich batalionowych grup bojowych, bowiem jak dotąd w zaledwie 60% jednostek udało się zapełnić stany osobowe.

Gen. Geder poinformował, że siły zbrojne Słowenii powinny dysponować co najmniej 10 tys. żołnierzy zawodowych, w tym 2 tys. rezerwistów, aby realizować stawiane im zadania. Jednocześnie dodał, że braki kadrowe mogą odbić się na zakupach nowego uzbrojenia, bowiem w przyszłości może zabraknąć żołnierzy do obsługi nowego sprzętu (Słowenia sprzedaje czołgi i bwpy, 2016-09-02).

W celu rozwiązania tego problemu gen. Geder zaapelował o wprowadzenie zmian w sposobie wynagradzania żołnierzy, w tym wzrost pensji zasadniczych i dodatków, a także nowelizację ustawodawstwa.

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.