Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowenia sprzedaje czołgi i bwpy

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 września 2016

Ministerstwo obrony Słowenii ogłosiło sprzedaż czołgów podstawowych M-55S i bwp M-80A.

Chętni do kupna 30 słoweńskich czołgów M-55S mogą składać oferty do 23 listopada / Zdjęcie: MO Słowenii

Na stronie internetowej słoweńskiego resortu obrony pojawiła się informacja o chęci sprzedaży kilkudziesięciu wozów bojowych. Ogłoszenie mówi o 30 czołgach podstawowych M-55S wraz z częściami zamiennymi, amunicją i wyposażeniem szkoleniowym oraz 39 bojowych wozach piechoty M-80A z częściami zamiennymi.

Oferenci muszą zakupić całą partię oferowanych pojazdów (czołgów lub bwp). Chętni do nabycia wozów muszą wnieść zabezpieczenie w wysokości 500 tys. euro (2,2 mln zł) za czołgi i 300 tys. euro (1,3 mln zł) za bwp.

Otwarcie ofert nastąpi 24 listopada. Ministerstwo obrony Słowenii zastrzega sobie możliwość przerwania przetargu bez podania przyczyn.

Rząd w Lublanie zastrzega, że proces sprzedaży może być czasochłonny, ponieważ chce zapewnić, że wszyscy oferenci otrzymają wszelką niezbędną dokumentację i będą w stanie sprawdzić stan techniczny pojazdów. W niektórych przypadkach może być konieczne uzyskanie zgody strony trzeciej – producenta wyposażenia zamontowanego w czołgach i bwp.

Fundusze uzyskane ze sprzedaży M-55S i M-80A zostaną spożytkowane na zakup nowego uzbrojenia i wyekwipowanie dwóch batalionowych grup bojowych piechoty. Obecnie wojska lądowe Słowenii eksploatują czołgi podstawowe M-84 oraz bwp Valuk 6x6 (GDELS Pandur) i Svarun 8x8 (Patria AMV, Patria oczyszczona z zarzutów korupcyjnych, 2014-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.