Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa LPD 29

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 lutego 2018

Huntington Ingalls Shipbuilding otrzymało zlecenie na dokończenie projektu i rozpoczęcie budowy kolejnego okrętu desantowego typu San Antonio.

Huntington Ingalls Shipbuilding zbuduje 13. okręt desantowy typu San Antonio, nienazwany LPD 29 / Rysunek: HIS

Departament Obrony USA zlecił grupie stoczniowej Huntington Ingalls Industries dokończenie prac nad projektem okrętu desantowego LPD 29, typu San Anotnio i rozpoczęcie budowy jednostki. Wartość kontraktu wynosi ok. 1,4 mld USD (4,6 mld zł). Podmiotem bezpośrednio zlecającym prace jest Naval Sea Systems Command z Waszyngtonu w Dystrykcie Kolumbii.

Zlecenie stanowi rozwinięcie kontraktów, które zawierano z HII w ostatnich miesiącach. Dotyczyły one m.in. zabezpieczenia bazy materiałowej i zakupu elementów wyposażenia pokładowego, w tym fragmentów układu napędowego, niezbędnych do budowy 13. okrętu desantowego typu San Antonio (Zlecenie na LPD 29, 2017-07-03).

Nowy okręt zostanie zbudowany w należącej do HII stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding. Dotąd, producent z Pascagoula w stanie Mississippi dostarczył US Navy 11 okrętów desantowych typu San Antonio. Ostatni z nich, USS Portland (LPD 27), zostanie przyjęty do służby 21 kwietnia w Portland, w stanie Oregon (USS Portland w San Diego, 2018-01-23). W Pascagoula nadal trwa budowa 12. jednostki, przyszłego USS Fort Lauderdale (LPD 28, Stępka pod USS Fort Lauderdale, 2017-10-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.