Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Republika Korei na Cobra Gold 2018

Marynarka wojenna, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 lutego 2018

Żołnierze południowokoreańscy wzięli udział w symulowanej operacji desantowej, będącej częścią wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Cobra Gold 2018.

Biorący udział w ćwiczeniach Cobra Gold 2018 żołnierze z USA, Tajlandii i Republiki Korei wzięli udział w symulowanej operacji desantowej, używając m.in. pływających transporterów opancerzonych / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Kyle Carlstrom, USN

Trzystu żołnierzy południowokoreańskich bierze udział w tegorocznej edycji wielonarodowych ćwiczeń Cobra Gold. Jednym z etapów manewrów była symulowana operacja desantowa, przeprowadzona wspólnie z wojskami amerykańskimi i tajskimi. W jej trakcie użyto m.in. pływających transporterów opancerzonych do transportu żołnierzy z okrętów desantowych na ląd.

Republika Korei, której wojska uczestniczą w Cobra Gold od ośmiu lat, jest jednym z państw najbardziej zaangażowanych w ćwiczenia. Z perspektywy Seulu udział w organizowanych w Tajlandii manewrach jest doskonałą okazją do wypracowania nowych i doskonalenia obecnych metod współpracy na polu walki z wojskami sojuszniczymi, w tym żołnierzami Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC).

Tegoroczna edycja Cobra Gold została zapoczątkowana 13 lutego i potrwa dziesięć dni (Rozpoczęcie Cobra Gold 2018, 2018-02-15). W ćwiczeniach uczestniczyć ma ponad 11 tys. żołnierzy, oddelegowanych przez 29 państw. Uczestnicy pochodzą głównie z Azji Południowo-Wschodniej, w tym m.in. Tajlandii, Indonezji i Malezji, a także Japonii i Republiki Korei oraz USA. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.